Nowości

Nowe młoty udarowo-obrotowe Hitachi

17.07.2015

Pierwsze w branży elektro narzędziowej młoty udarowo-obrotowe wykorzystujące do napędu silniki bezszczotkowe wprowadza właśnie do sprzedaży firma Hitachi.

Cztery nowe urządzenia o symbolach DH45ME, DH45MEY, DH52ME oraz DH52MEY to całkowicie nowe konstrukcje młotów. Najbardziej innowacyjnym elementem konstrukcyjnym tych elektronarzędzi jest bezszczotkoy silnik sieciowy. Jako pierwsza firma na świecie w branży elektronarzędzi firma Hitachi wykorzystała tą technologie do napędu młotowiertarek sieciowych. Nowoczesne wysokowydajne silnik bezszczotkowe to przede wszystkim zdecydowane wydłużenie żywotności napędu elektronarzędzia.

Ponieważ w silniku bezszczotkowym w odróżnieniu od silnika tradycyjnego nie ma komutatora ani szczotek węglowych odpada kłopotliwa ich wymiana oraz konieczność częstego serwisowania urządzenia co zdecydowanie przekłada się na komfort pracy. Kolejną zaletą tego rodzaju napędu jest bezproblemowa współpraca z generatorami prądu jak również efektywna praca nawet przy użyciu bardzo długich przedłużaczy. Seria nowych młotowiertarek pochwalić się może bardzo dobrymi własnościami wyburzeniowymi nawet do 30% większymi w porównaniu do poprzednich modeli Hitachi.

Również zwiększono o 20% prędkość wiercenia w porównaniu do poprzednich modeli. Dodatkowo na wytrzymałość i niezawodność urządzeń ma wpływ nowa konstrukcja korpusu.

Wykorzystanie technologii AHB –Aluminuim Housing Body czyli wykonanie korpusu urządzenia z aluminium wpływa na zwiększenie sztywności konstrukcji oraz jej wagę co przekłada się na komfort pracy. W nowej serii młotowiertarek zastosowano również nowoczesny system antywibracyjny UVP (dla modeli DH45MEY oraz DH52MEY). Oryginalny, zaprojektowany przez Hitachi sprężynowy dynamiczny pochłaniacz drgań zmniejsza drgań i pochłania wibracje o około 15% lepiej niż w poprzednich modelach poprawiając efektywność działania i komfort pracy.

Dzięki zastosowaniu silnika bezszczotkowego mamy również możliwość doboru parametrów pracy. W zależności od potrzeb możemy odpowiednio ustawić prędkość obrotową oraz liczbę udarów.

Specyfikacja techniczna.

źródło i zdjęcie: Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Hitachi Power Tools Polska

Telefon 22 863 33 78, 22 863 33 79
www.hitachi-narzedzia.pl
info@htp.com.pl

Hitachi Power Tools Polska