Nowości

Okna PVC w wersji metalik - Schüco AutomotiveFinish

13.07.2015

Folie wykończeniowe Schüco AutomotiveFinish pozwalają na wierne odwzorowanie kolorów z palety RAL, dzięki czemu okna PVC-U mogą być harmonijnie zestawiane ze stolarką aluminiową w ramach jednego budynku. Teraz innowacyjna technologia oferuje jeszcze więcej zalet użytkowych.

Okna PVC w wersji metalik - Schüco AutomotiveFinishSchüco AutomotiveFinish to unikatowa na skalę rynku technologia nanoszenia powłok wykończeniowych na profile z PVC-U. Dzięki współpracy z renomowanymi firmami z branży motoryzacyjnej udało się uzyskać wysoką wytrzymałość powierzchni na uszkodzenia i trwałą, oryginalną kolorystykę, która "ton w ton" odzwierciedla kolory z gamy RAL. Otwiera to zupełnie nowe obszary zastosowań okien z PVC-U, między innymi w obiektach pełniących funkcje komercyjne i mieszkaniowe. Rozwiązanie łączące estetykę aluminium i zalety stolarki z tworzywa to idealna opcja również dla inwestorów indywidualnych, którzy chcą nadać elewacji nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Ekskluzywny design okien PVC

Powłoki Schüco AutomitiveFinish łączą w sobie zalety wysokiej jakości folii kolorystycznych z nowoczesną estetyką uzyskiwaną w procesie lakierowania aluminium. Na specjalną warstwę nośną nakładany jest lakier bazowy, a następnie przezroczysta warstwa lakieru UV, który podkreśla głęboką kolorystykę powierzchni i nadaje jej metaliczny połysk.

Do wyboru jest gama 9 modnych odcieni z palety RAL do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz budynku, w tym aż trzy eleganckie odcienie szarości: RAL 9006, RAL 9007 i RAL 140-M, a także ciemny granat RAL 630-M, ciepłe brązy DB 703 i RAL 350-M oraz czerwień RAL 450-M.

Paletę uzupełniają dodatkowo dwie powierzchnie dedykowane wnętrzom: jasnobeżowa Cream Line i miedziana Copper Effect, które posiadają wyczuwalną w dotyku teksturę. Tak bogata gama umożliwia pozwala na tworzenie wielu zindywidualizowanych kompozycji kolorystycznych, włączenie z nadaniem stolarce innego koloru od zewnątrz i od wewnątrz.

Okna PVC w wersji metalik - Schüco AutomotiveFinishPiękno odporne na upływ czasu

Opatentowane rozwiązanie nanoszenia powłok pozwala na uzyskanie w prostym i szybkim procesie produkcyjnym powierzchni o takiej samej trwałości, jak aluminiowa. Udoskonalona technologia sprawia, że folia idealnie przylega do profilu, tworząc idealnie gładką i trwałą powierzchnię.

Warstwa wykończeniowa jest odporna na kwaśne deszcze, częste czyszczenie szorującymi i żrącymi środkami czyszczącymi, a nawet rozpuszczalnikami. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów odcień koloru nie ulega zmianie pod wpływem promieniowania UV, a efekt połysku utrzymuje się przez lata.

W odróżnieniu od tradycyjnych folii w ciemnych odcieniach, nasycone kolory Schüco AutomotiveFinish nie absorbują ciepła. Oznacza to, że stolarka wystawiona na promieniowanie słoneczne zachowuje stabilność wymiarową i nie ulega odkształceniom.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

źródło i zdjęcie: Schüco

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska