Nowości

Tynk maszynowy cementowo-wapienny lekki szary AT 301 L ALPOL

14.07.2015

Do maszynowego wykonywania wewnętrznych wypraw tynkarskich o powierzchni kategorii III i wytrzymałości na ściskanie kategorii CS I, na ścianach i sufitach niezależnie od wilgotności pomieszczeń. Stanowi bardzo dobry podkład pod okładziny ceramiczne, tynki dekoracyjne, gładzie i farby. Szczególnie polecany do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach sanitarnych ze względu na odporność na zagrzybianie. Zalecana grubość warstwy tynku: od 8 do 25 mm. Tynk można narzucać również ręcznie. Uziarnienie do 1,0 mm.

Sposób użycia

Tynk narzucać agregatem tynkarskim na całe podłoże przewidziane do obrobienia w ciągu jednego cyklu roboczego. Obróbkę tynku należy wykonać w dwóch etapach. W pierwszym etapie tynk nanieść na podłoże, ściągnąć łatą typu H, uzupełnić ewentualne ubytki i wyrównać całą powierzchnię. Tak obrobioną powierzchnię pozostawić do wstępnego związania na czas około 10÷24 godziny (w zależności od chłonności podłoża, warunków atmosferycznych i grubości warstwy tynku).

Prace można wznowić w momencie, kiedy powierzchnia tynku będzie na tyle związana, że przy dalszej obróbce łatą następować będzie "osypywanie" tynku i nie będzie efektu "wyrywania" z powierzchni zbyt świeżego materiału. Zbyt późne wznowienie robót spowoduje, że tynk będzie za mocno związany, co utrudni jego obróbkę, zwiększy nakład pracy i może uniemożliwić prawidłowe wykończenie. W drugim etapie całą powierzchnię dokładnie wyrównać, ścinając nadmiar tynku za pomocą łaty trapezowej.

Następnie wyrównaną powierzchnię zrosić wodą i zatrzeć pacą styropianową. W celu uzyskania drobnej faktury tynk obrabiać suchą pacą z drobną, miękką gąbką lub z filcem. Idealnie gładką i równą powierzchnię uzyskuje się stosując zacieraczki mechaniczne.

W przypadku konieczności wykonania tynku o grubości większej niż zalecana, nakładać go w dwóch warstwach. Pierwszą warstwę wykonać jako tynk podkładowy, wyrównać łatą i pozostawić do pełnego związania (minimum 7 dni na każdy centymetr grubości), przez pierwszy tydzień chroniąc go przed nadmiernym przesuszeniem. Bezpośrednio przed nakładaniem drugiej warstwy tynk podkładowy obficie zmoczyć wodą.

Opakowanie

Jednostkowe: Worek 30 kg
Zbiorcze: Paleta ofoliowana 1080 kg

Więcej na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Alpol Gips

Firma powiązana:

Piotrowice II

Telefon 15 836 41 42, (DOK) 41 372 11 10-12
www.alpol.pl, www.stabill.pl, www.satyn.pl, www.huzar.com.pl
dok@piotrowice2.com.pl

Piotrowice II