Nowości

CUBE it simple – innowacyjne opakowania produktów UZIN

08.07.2015

Kanistry z tworzywa sztucznego, które trudno opróżnić i utylizować przechodzą powoli do historii. Koncern UZIN opracował nowatorską i ekologiczną koncepcję opakowań do produktów w płynie.
CUBE it simple to tzw. BAG in BOX, czyli stabilny, wodoszczelny worek na płyn, umieszczony w kartonowym opakowaniu. To  ekologiczne, ergonomiczne i ekonomiczne rozwiązanie zastosowano na początku do środków gruntujących UZIN PE 360 oraz UZIN PE 260 w opakowaniach 5 i 10 kg. Już dziś można poznać szereg jego zalet.

CUBE it simple – innowacyjne opakowania produktów UZINWygoda stosowania

Nowe opakowania możemy wielokrotnie zamykać, ale i opróżnić w ciągu kilku chwil do samego końca, bez efektu bulgotania. Unikniemy dzięki temu pryśnięcia środkiem lub jego przelewania się, co mogło się zdarzyć w przypadku korzystania z kanistrów. A produkt będzie wykorzystany w całości.

CUBE it simple – innowacyjne opakowania produktów UZINMniejsze koszty

Dzięki konstrukcji nowego opakowania znacznie podwyższył się współczynnik wykorzystania palety. Porównując CUBE it simple z kanistrami z tworzywa sztucznego ilość materiału na paletę zwiększa się w przypadku opakowań o pojemności 10 kg o 120 kg, a opakowań o pojemności 5 kg nawet o 190 kg. Dzięki temu nie będziemy potrzebowali dużo miejsca do ich przechowywania, co znacznie zmniejszy koszty magazynowania. Dodatkowo kartony po użyciu można złożyć, więc aż o 85% zmniejsza się zapotrzebowanie na miejsce na puste opakowania.

CUBE it simple – innowacyjne opakowania produktów UZINDbałość o środowisko

Korzystając z CUBE it simple przysłużymy się także środowisku, ponieważ będziemy generować aż o 75% mniej odpadów z tworzyw sztucznych.

Większa wytrzymałość

Dodatkowym walorem nowej formy opakowań jest ich trwałość, znacznie większa niż dotychczasowych kanistrów, dzięki zastosowaniu wyjątkowo mocnych materiałów.
Z czasem CUBE it simple zastąpią wszystkie opakowania kanistrowe.

źródło i zdjęcia: Uzin Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.