Nowości

Kronopol Aurum Floring - 5 wyjątkowych kolekcji

02.07.2015

Kronopol Aurum Floring to 5 wyjątkowych kolekcji, z których każda wyróżnia się synchroniczną strukturą 3D oraz idealnym odwzorowaniem wzoru i struktury drewna. Nazwy kolekcji: Sound, Aroma, Vison, Senso i Gusto idealnie odzwierciedlają kwintesencję tej marki. Dobra podłoga powinna łączyć w sobie trzy cechy: piękno, jakość i komfort użytkowania. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania nie sposób nie zwrócić uwagi na panele podłogowe Kronopol Aurum.

Idealna podłoga powinna być ciekawa stylistycznie i pasować do wizji wnętrza, a także być na tyle solidnie wykonana, by wytrzymać lata eksploatacji. Ponadto w poszukiwaniu "idealnej podłogi" pojawiają się argumenty takie jak: łatwość utrzymania w czystości, sposób i koszty montażu oraz cena i dostępność wybranego produktu w sprzedaży.

Przeznaczenie pomieszczenia jest kluczowym czynnikiem podczas wyboru paneli podłogowych, które mają różną grubość, klasę ścieralności i strukturę. Za wytrzymałość podłogi w największym stopniu odpowiada grubość i klasa ścieralności. W praktyce na rynku spotyka się trzy klasy ścieralności. O produktach w klasie AC5 należy pomyśleć W przypadku wyposażenia sklepu, korytarza, biura i innych intensywnie użytkowanych pomieszczeń.

Do domowej eksploatacji w salonie wystarczy klasa AC4. Natomiast w zacisznym gabinecie do pracy lub sypialni można zastosować panele o klasie ścieralności AC3. Planując instalację podłogi należy również brać pod uwagę nasłonecznienie urządzanych pomieszczeń.

Powierzchnia paneli podłogowych pokryta jest warstwą ochronną, a struktura wyciśnięta jest w melaminie. Panele w świetle mogą dawać efekt matowy, półmatowy lub błyszczący. Dlatego jednym z zaleceń doboru podłogi jest analiza ilości dochodzącego do pokojów światła dziennego. Tam, gdzie nasłonecznienie w ciągu dnia jest stosunkowo niewielkie, lepiej wybrać panele w połysku, dodatkowo rozświetlające pomieszczenie. Z kolei w bardzo widnych wnętrzach doskonale sprawdzi się podłoga matowa, która wygląda bardziej naturalnie – wyjaśnia Aleksander Czaplicki, menedżer produktu firmy Kronopolu.

Warto pamiętać, że panele przed zakupem oglądamy przeważnie w sztucznym świetle, które wpływa na efekt kolorystyczny podłogi. Światło naturalne w pomieszczeniu może zmienić postrzeganie koloru.

źródło i zdjęcia: Kronopol