Nowości

Oczyszczalnie ścieków typu EKO-BIO

01.07.2015

Najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt firmy EKO-BIO. Starannie przemyślany, zaprojektowany i wykonany bez kompromisów.

Miło nam przedstawić Państwu najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt firmy EKO-BIO. Jego atutem jest przemyślany projekt i perfekcyjne wykonanie. Oferowane przez nas oczyszczalnie biologiczne spełniają przepisy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi (Dz.U. z 2006 nr 137 poz.984), a także wymogi normy PN-EN12566-3:2005+A1:2009, dzięki czemu mogą być opatrzone znakiem CE.

Ścieki po oczyszczeniu mogą być odprowadzane do cieków wodnych, studni chłonnych lub na przykład wykorzystane do podlewania ogrodu.

Te oczyszczalnie ścieków dostępne są w 4 modelach: EKO-BIO 2500, EKO-BIO 4000, EKO-BIO 6000 i EKO-BIO 8000. Różnią się one ilością użytkowników, dla których przewidziana jest dana oczyszczalnia ścieków. Jako producent ceniący sobie zadowolenie Klientów udzielamy na nasze wyroby aż dziesięcioletniej gwarancji!

W jednym zbiorniku oczyszczalni mają miejsce procesy beztlenowego (denitryfikacja) i tlenowego (nitryfikacja) oczyszczania ścieków. Osad i tłuszcze zostają oddzielone.

1. Komora denitryfikacji – tu odbywa się beztlenowe oczyszczanie ścieków.
2. Komora nitryfikacji – ścieki „podczyszczone” w komorze nitryfikacji, są tu dalej oczyszczane w procesie tlenowym.
3. Komora osadu wtórnego – do której trafia oczyszczona woda.
4. Sterownik i kompresor dozowania powietrza – odpowiada za dostarczenie do oczyszczalni odpowiednich dawek tlenu, w precyzyjnie zaprogramowanych przedziałach czasowych.
5. System napowietrzania złoża aktywnego – dyfuzory uwalniają dozowane powetrze w sposób optymalny dla procesu oczyszczania ścieków.
6. Złoże aktywne – specjalne kształtki, na których namnażają się bakterie, oczyszczające ścieki w procesie tlenowym.
7. System zawrotu osadu wtórnego – dzięki niemu osad, który należy wybierać z oczyszczalni gromadzi się tylko w komorze denitryfikacji – pierwszej.
Niebieskie strzałki pokazują kierunek przemieszczania się ścieków/wody w oczyszczalni, czerwona obrazuje kierunek dozowania tlenu.

Kiedy warto stosować oczyszczalnię EKO-BIO?

Oczyszczalnie typu EKO-BIO polecamy szczególnie stosować, gdy:

 • brak możliwości podłączenia do istniejącej sieci kanalizacyjnej, lub podłączenie takie jest nieopłacalne,
 • brak miejsca na zastosowanie metody tradycyjnej z użyciem drenażu rozsączającego (szamba ekologiczne),
 • nie można zastosować metody tradycyjnej (szamba ekologiczne) ze względu na wyjątkowo trudne warunki terenowe, bardzo niską przepuszczalność gruntu lub nietypową wodonośność gruntów),
 • istnieje możliwość odprowadzenia oczyszczonej wody: ciek wodny, rzeka, rów melioracyjny itp.
 • ścieki są okresowo bardziej obciążone zanieczyszczeniami (zakłady przetwórstwa spożywczego, ośrodki wypoczynkowe, bary, restauracje, hotele).

Dlaczego warto użyć oczyszczalni EKO-BIO?

 • Oczyszczalnie biologiczne EKO-BIO są całkowicie bezpieczne dla środowiska, w trakcie ich używania do otoczenia nie uwalniają się żadne szkodliwe substancje.
 • EKO-BIO są zgodne z normami europejskimi (PN-EN12566-3:2005+A1:2009) i można na ich budowę uzyskać dofinansowanie (np. z WFOŚiGW lub BOŚ).
 • Spełniają wszystkie wymogi prawa w zakresie jakości wody wypływającej z oczyszczalni (ścieki oczyszczone w ourządzeniu EKO-BIO „zamieniają” się w wodę w II klasie czystości).
 • Można je montować w trudnych warunkach gruntowych – np. pod ciągami komunikacyjnymi, w miarę rosnących potrzeb rozbudowywać lub przenosić.
 • Użycie naszych oczyszczalni biologicznych EKO-BIO, to jedna z najbardziej uzasadnionych ekonomicznie inwestycji, której koszt zwraca się średnio w ciągu 2 lat użytkowania.
 • Nasze produkty posiadają długą, dziesięcioletnią gwarancję producenta, przez co użytkownik zyskuje pewność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
 • Jako jedni z nielicznych na rynku dajemy pełne wsparcie merytoryczne dla samodzielnej instalacji, na każdym jej etapie.
 • Samodzielny montaż nie powoduje utraty gwarancji – jeśli zostanie wykonany zgodnie z naszymi zaleceniami.


Który model oczyszczalni EKO-BIO wybrać?

Wyboru właściwego modelu możecie Państwo dokonać sami. Wystarczy wiedzieć, że:

 • EKO-BIO 2500 przewidziana jest standardowo dla maksimum 5 użytkowników,
 • EKO-BIO 4000 przewidziana jest standardowo dla maksimum 10 użytkowników,
 • EKO-BIO 6000 przewidziana jest standardowo dla maksimum 15 uzytkowników,
 • EKO-BIO 8000 przewidziana jest standardowo dla maksimum 20 uzytkowników.

Jeśli potrzebują Państwo biologicznej oczyszczalni ścieków na większą niż 20 liczbę użytkowników, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualne rozwiązanie uwzględniające Wasze potrzeby i preferencje. Pomożemy Wam również znaleźć autoryzowanego instalatora w Waszej okolicy oraz podzielimy się fachową wiedzą w zakresie montażu naszych oczyszczalni, jeśli chcecie wykonać go samodzielnie. (montaż przeprowadzony ze własnym zakresie, ale według naszych wskazówek NIE POWODUJE UTRATY GWARANCJI!).

źródło i zdjęcia: EKO-BIO

Firma powiązana:

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.

Telefon 42 213 27 66, tel. kom. 506 226 116, 510 209 465
www.oczyszczalnia.net
kontakt@oczyszczalnia.net

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.