Nowości

Zawsze sucha elewacja. Innowacyjna ochrona przed algami i grzybami - technologia firmy Sto

25.06.2015

Wykorzystanie bioniki łączącej rozwiązania dostarczane przez naturę z najnowszymi technologiami, pozwala na tworzenie produktów będących często kamieniami milowymi w rozwoju budownictwa. Takim rozwiązaniem jest StoColor Dryonic, farba z nowej generacji inteligentnych powłok elewacyjnych.

Sto IQ- Intelligent Technology

Zawsze sucha elewacja. Innowacyjna ochrona przed algami i grzybami - technologia firmy StoInspiracją dla stworzenia StoColor Dryonic stał się Onymacris unguicularis – chrząszcz pochodzący z pustyni Namib. Jego pancerz o hydrofilowo-hydrofobowej mikrostrukturze stał się wzorem do opracowania innowacyjnej technologii Dryonic. Jej unikalność opiera się na błyskawicznym odprowadzaniu wody z elewacji. Niezależnie czy jest to woda pochodząca z rosy, mgły czy deszczu elewacja nie tylko pozostaje sucha, ale też zahamowany zostaje rozwój alg i grzybów - bez konieczności stosowania biocydów.

Dzięki bardzo dobrej przyczepności farba elewacyjna StoColor Dryonic może być stosowana na niemal wszystkich rodzajach podłoża. Będzie odpowiednia zarówno dla powierzchni mineralnych i organicznych, jak i tych wykonanych z drewna, płyt drewnopochodnych, ocynkowanego metalu, betonu czy blachy trapezowej. Farba jest dostępna w bardzo szerokiej gamie kolorów, nawet tych najbardziej intensywnych.

StoColor Dryonic nie tylko zapewnia szybkie wysychanie elewacji, ale też zwiększa jej odporność mechaniczną. Podczas, gdy w przypadku tradycyjnych farb w intensywnych odcieniach istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia na powierzchni elewacji tzw. efektu pisania, czyli drobnych jasnych rys, w przypadku StoColor Dryonic taki efekt nie występuje. Jest to ważne nie tylko dla samej estetyki elewacji, ale także - jeśli nie przede wszystkim- dla jej trwałości. StoColor Dryonic to gwarancja skutecznej ochrony elewacji na długie lata.

Farby elewacyjnej nowej generacji iQ –Intelligent Technology posiadają dodatkowe właściwości, które znacznie zwiększają ich funkcjonalność a tym samym zapewniają elewacjom maksymalną ochronę i trwałość.

StoColor Dryonic – sucha elewacja niezależnie od warunków

Zawsze sucha elewacja. Innowacyjna ochrona przed algami i grzybami - technologia firmy StoNowa inteligenta farba elewacyjna Sto gwarantuje ekstremalnie szybkie wysychanie elewacji po deszczu, rosie i mgle. Zapobiega uszkodzeniom i zabrudzeniom spowodowanym działaniem alg i grzybów.

StoColor Lotusan – brud spływa razem z deszczem

Farba z efektem lotosu powodującym zdolność powierzchni elewacji do samooczyszczania się. Sperlone krople deszczu nie wsiąkają w elewację, lecz spływają z niej, spłukując cząsteczki brudu.

StoColor X-black – skuteczna ochrona ciemnych elewacji.

"Osłona termiczna" elewacji. Dzięki zastosowaniu technologii NIR ciemne kolory odbijają światło zamiast je absorbować. Ciemne powierzchnie elewacji pozostają więc znacząco chłodniejsze, a elewacja skutecznie chroniona jest przed spękaniami spowodowanymi nagrzewaniem.

StoColor Photosan – czystsze powietrze każdego dnia.

Aktywna farba elewacyjna, która dzięki fotokatalizie przekształca szkodliwe związki osadzające się na powierzchni elewacji w bezpieczne, które następnie spłukiwane są przez zwykłe opady atmosferyczne. Tym samym oczyszcza powietrze z niebezpiecznych substancji i polepsza jego jakość.

Informacje o firmie:

Sto rozpoczęło swoją działalność już 1835 roku, kiedy to powstał pierwszy zakład produkcji cementu i wapna w Weizen na południu Niemiec. Obecnie Sto SE & Co. KGaA. jest międzynarodowym koncernem specjalizującym się w produkcji systemów ociepleniowych oraz wysokojakościowych powłok elewacyjnych i wewnętrznych (tynków oraz farb). Dzięki wysokiej innowacyjności i kompetencji Sto stało się światowym liderem w tak istotnej dziedzinie jak ocieplenia elewacji. Na rynku polskim koncern reprezentuje Sto Sp. z o.o. z centralą w Warszawie oraz 11 Centrami Sprzedaży na terenie całej Polski.

źródło i zdjęcia: Sto

Firma powiązana:

Sto Sp. z o.o.

Telefon 22 5116 100, 102
www.sto.pl
info.pl@sto.com

Sto Sp. z o.o.