Nowości

PENTAIR wprowadza nowe, intuicyjne termostaty RAYCHEM do ogrzewania podłogowego

09.06.2015

Specjalizująca się w ogrzewaniu elektrycznym firma Pentair Thermal Building Solutions poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych, zaawansowanych termostatów Raychem NRG-DM do ogrzewania podłogowego, zapewniających skuteczną regulację temperatury i łatwość użytkowania. Termostaty te charakteryzują się intuicyjną nawigacją oraz inteligentnymi technologiami i funkcjami. Zapewniają one łatwość instalacji i programowania, a także wysoką jakość użytkowania.

Dzięki zastosowaniu inteligentnych technologii sterowania, nowe termostaty Raychem NRG-DM mogą wykorzystywać dane historyczne temperatury do obliczania punktu włączenia ogrzewania, zapewniając osiągnięcie żądanej temperatury dokładnie w wymaganym momencie, bez względu na konstrukcję podłogi, temperaturę zewnętrzną oraz izolację pomieszczenia. Termostaty są wyposażone w dwa czujniki (temperatury otoczenia i podłogi) i mogą wykorzystywać cztery metody pomiaru. Ponadto nowe termostaty posiadają trzy tryby pracy (tryb ciągły, tryb programu oraz tryb intensywny) i są programowane z użyciem bardzo prostych, a jednocześnie efektywnych ustawień, zapewniających maksymalną uniwersalność i łatwość użytkowania.

Współcześni klienci mają wysokie oczekiwania w stosunku do technologii ogrzewania podłogowego - zauważa Patrick Hendrickx, menedżer produktu w firmie Pentair Thermal Building Solutions. Chcą mieć możliwość dostosowania termostatu do własnych potrzeb i stylu życia, a jednocześnie wymagają estetyki pasującej do wystroju ich domu oraz łatwości konfiguracji i użytkowania. Nasze najnowsze termostaty nie tylko oferują różnorodne opcje umożliwiające indywidualne dopasowanie, ale również charakteryzują się niezwykłą wygodą użytkowania oraz nowoczesnym wzornictwem.

Termostaty Raychem NRG-DM mogą być stosowane w połączeniu ze wszystkimi systemami ogrzewania podłogowego Raychem, pracując zarówno w konfiguracji autonomicznej, jak i w złożonych systemach ogrzewania podłogowego. Pasują one do szerokiej gamy ramek instalacyjnych, takich jak np. ramki Schneider Exxact i mogą być używane z czujnikami temperatury podłogi o rezystancji od 2kΩ do 30kΩ, co ułatwia instalowanie w miejsce starszych termostatów Raychem lub termostatów innego typu. Dodatkowo nowe termostaty są objęte 12-letnią gwarancją Raychem Total Care, którą można wydłużyć do 20 lat w przypadku instalacji przez autoryzowanego instalatora.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Pentair