Nowości

BLACK+DECKER Polska - czary z drewna

03.06.2015

W życiu ważne jest, aby spełniać marzenia. A jeżeli można za jednym zamachem uszczęśliwić i siebie i obdarowaną osobę to… na co jeszcze czekać? Wyrzynarki BLACK+DECKER® pozwolą na realizację najróżniejszych pomysłów i dobrą zabawę podczas tworzenia drewnianych dzieł sztuki. Od dziś najtrudniejsze będzie wymyślenie koncepcji i rysowanie szablonów. Przy reszcie pracy pomogą nowe wyrzynarki BLACK+DECKER®. Umożliwią na przykład wycięcie drewnianej zabawki – słonika.

BLACK+DECKER Polska - czary z drewnaDo pracy potrzebna będzie sklejka o grubości 18 mm o wymiarach metr na metr, ołówek, kilka kartek papieru, miejsce do cięcia i papier ścierny. Najpierw za pomocą ołówka należy narysować szablon. Po odrysowaniu konturu bierzemy KS901SEK i za pomocą AUTOSELECT™ wybieramy opcję cięcia po linii krzywej, a następnie zaczynamy uważnie ciąć. Po wycięciu kształtu pozostaje go przeszlifować, pozbyć się wszystkich zadziorów, złożyć i skleić, a potem zapytać pociechę, jak chce pomalować swój nowy nabytek. Prawda, że proste?

Dla chętnych na stronie www.blackanddecker.pl/jigsaw/tutorial4 zamieszczamy instrukcję stworzenia słonika na bujakach.

Wyrzynarka KS901SEK BLACK+DECKER® za pomocą intuicyjnego przełącznika AutoSelect® dostosowuje prędkość brzeszczota do wycinania linii prostych, łamanych i krzywych w różnych materiałach: drewnie, metalu, pcv, pod kątami 0°, 22,5° lub 45°.

Zapewnia przy tym dobrą widoczność miejsca cięcia dzięki diodzie LED, wydmuchowi powietrza tuż przy brzeszczocie oraz specjalnie skonstruowanemu pałąkowi osłonowemu. Urządzenie pozwala na długą pracę – posiada najniższy poziom wibracji w swojej klasie, a także ogumowane, miękkie uchwyty. Jest kompatybilne z uchwytami typu T i U, które można wymieniać beznarzędziowo.

Wyrzynarka przyda się podczas układania desek, usuwaniu starej i kładzeniu nowej podłogi, tworzeniu mebli, cięciu laminatu, półek, metalu oraz wycinaniu dekoracyjnych kształtów.

Nowa gama wyrzynarek BLACK+DECKER® obejmuje 8 modeli. Produkty dostępne są już w sklepach narzędziowych oraz marketach budowlanych na terenie całego kraju.

BLACK+DECKER Polska - czary z drewna

BLACK+DECKER Polska - czary z drewnaźródło i zdjęcia: Stanley Black & Decker Polska