Nowości

Kompletny system solarny Dietrisol Neo

17.05.2011

Wiodący producent urządzeń grzewczych, firma De Dietrich rozszerzyła swoją ofertę skierowaną na rynek polski o kompletny system solarny Dietrisol Neo, składający się z typoszeregu podgrzewaczy solarnych Inisol UNO, oraz NEO 2.1, nowego kolektora płaskiego, o wyjątkowych parametrach technicznych.

Podstawowy pakiet Dietrisol NEO to zestaw solarny do wsparcia cwu, składający się z dwóch kolektorów płaskich z uniwersalnym zestawem montażowym, podgrzewacza solarnego UNO 300/2, stacji solarnej z separatorem powietrza montowanym na podgrzewaczu oraz regulatora Diemasol A.

Pod nazwą Inisol UNO kryje się typoszereg niezależnych, solarnych podgrzewaczy c.w.u., o pojemnościach od 200 do 500 litrów. Podgrzewacz ten odpowiada wszystkim potrzebom nowoczesnej, dwufunkcyjnej instalacji ciepłej wody z kolektorami słonecznymi i kotłami grzewczymi De Dietrich. Wnętrze zbiorników oraz wężownice zostały pokryte emalią kwarcową o opatentowanej recepturze, gwarantujące krystaliczną czystość wody.

Wydłużona wężownica solarna o dużej powierzchni wymiany oraz spieniona izolacja poliuretanowa o grubości 50mm przekłada się w efekcie na wysoką wydajność i szybkość grzania. Ciekawostką jest wyposażenie podgrzewaczy w zdejmowaną, elastyczną obudowę zewnętrzną,  umożliwiającą transport bez ryzyka ich uszkodzenia.

Drugim ważnym elementem systemu solarnego są kolektory NEO – wyprodukowane w Niemczech z użyciem najnowocześniejszej technologii, z absorberem aluminiowym pokrytym powłoką SUNSELCT-Sputter, z przytwierdzonym orurowaniem meandrowym. Ich głębokość to zaledwie 70 mm. Małe straty energii uzyskano poprzez dbałość o optymalną izolację termiczną. Kolektory NEO pokryto przezroczystym szkłem o wysokim stopniu przepuszczalności, a ich wysokie bezpieczeństwo pracy i długi okres użytkowania osiągnięto dzięki zastosowaniu materiałów o wysokiej jakości i odpornych na korozję.

Uzupełnieniem zestawu jest system regulacji Diemasol A. Podświetlany wyświetlacz monitoringu systemu ze schematem instalacji, piktogramami do przedstawienia temperatur oraz parametrów kontrolnych i regulacyjnych umożliwia precyzyjną obsługę i nastawę parametrów regulacyjnych dla optymalnej pracy instalacji.

Kompletne systemy solarne Dietrisol Neo występują w 3 konfiguracjach – z 2 lub 3 kolektorami lub jako system Dietrisol NEO PLUS 625-11 - do wytwarzania cwu i wspomagania ogrzewania dla rodziny od 4 do 6 osób. W zakresie dostawy znajdują się haki dachowe, zestaw podłączenia kolektora i naczynie wzbiorcze, aby jak najbardziej uprościć instalowanie.

Nowością w ofercie pakietowej DDTG jest możliwość zamówienia pakietu solarnego Dietrisol NEO z opcją montażu kolektorów w połaci dachowej lub na dachu płaskim.

Źródło: DeDietrich

Więcej