Nowości

Inwerterowe pompy ciepła powietrze-woda WPL 15 AS/25A w ofercie STIEBEL ELTRON

13.05.2015

Pompy WPL 15 AS/25A to najnowsza propozycja STIEBEL ELTRON w grupie pomp ciepła powietrze woda. Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła nigdy nie była tak efektywna i tania.

WPL 15 AS/25A to inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/wodaWPL 15 AS/25A to inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda do ustawienia na zewnątrz budynku, na podłożu. Przeznaczona jest do pracy na cele instalacji centralnego ogrzewania (podłogowego, grzejnikowego) oraz do podgrzewu wody użytkowej. Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła nigdy nie była tak efektywna i tania. Pompa przystosowana jest do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +65°C.

Z tego względu pompa jest odpowiednia do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Służy do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze -20°C do +40°C. Wykorzystanie takich rozwiązań jak: elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła "ekonomizer" czy międzywtrysk pary powoduje, że pompa ciepła WPL 25A spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym, co potwierdza najwyższa klasa efektywności energetycznej A++!!!

źródło i zdjęcie: Stiebel Eltron