Nowości

Nowe pompy Kärcher w domu i ogrodzie

08.05.2015

Każdy właściciel domu wie, że woda staje się z roku na rok coraz droższa. Warto więc zacząć wykorzystywać wodę z alternatywnych źródeł np. deszczówkę, wodę z beczek, cystern i zbiorników, źródeł naturalnych czy studni. Jest to nie tylko ekonomicznie opłacalne, ale także wysoce przyjazne dla środowiska.

Woda użytkowa może skutecznie zastąpić wodę wodociągową zarówno w ogrodzie (do nawadniania roślin) jak i w domu (do pralki czy WC). Kärcher oferuje pompy do różnorodnych zastosowań: nawadniania ogrodów, zaopatrywania domów w wodę i wypompowywania czystej lub brudnej wody.

Pompy Kärcher do domu i ogroduKärcher w 2014 wprowadził zmianę w oznakowaniu oferty pomp ciśnieniowych. Użytkownik ma możliwość wyboru optymalnego do potrzeb urządzenia spośród 7 klas. W zależności od miejsca zastosowania wyróżniamy:

  • Pompy do zastosowania w ogrodzie np.; BP 2, BP 3, BP 4 Garden oraz lepiej wyposażone w zestawach Garden Set lub Set Plus (z dodatkowymi szybkozłączami, adapterem na kran, pistoletem spryskującym i wężami).
  • Pompy do zastosowania zarówno w ogrodzie jak i w domu np. pompy BP 3, BP 4, BP 5 i BP 7 Home & Garden oraz w linii eco!ogic.
  • Pompy przystosowane do poboru wody z beczek np. BP 1 Barrel.
  • Pompy przystosowane do poboru wody ze zbiorników i studni np. BP 2 Cistern, BP 4 i BP 6 Deep Weel tzw. pompy głębinowe.

Wszystkie pompy charakteryzują się długą żywotnością i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Automatycznie włączają się wraz z wystąpieniem zapotrzebowania na wodę, a następnie wyłączają - co gwarantuje pompom dłuższą żywotność i obniża koszty eksploatacji. Pompy wyposażone w wielostopniowe wirniki (BP 4 i BP 6 Deep Weel, BP 2 Cistern, BP 5 i BP 7) pracują wyjątkowo cicho i są znacznie bardziej energooszczędne w stosunku do pom napędem typu Jet (pozostałe modele pomp). Dodatkowo modele z linii eco!ogic w trybie czuwania (stand-by) w ogóle nie pobierają energii.

Pompy do domu i ogrodu są wyposażone w filtr wstępny, zawór zwrotny oraz zabezpieczenie przed pracą na sucho. W razie awarii, kontrolki pokazują, w którym miejscu znajduje się przyczyna usterki – po stronie ssącej czy po stronie ciśnieniowej. Pompy wyposażone są w dwu wyjściowy adapter, który można zamontować na różne sposoby, co pozwala ustawić podłączane węże w pożądanym kierunku i zasilić obydwa wyjścia równocześnie. Maksymalna głębokość zasysania wynosi ok 8 m, ciśnienie od 4 do 6 bar a maksymalna wydajność tłoczenia od 3300 do 6000 l/h w zależności od modelu.

Pompy ogrodowe przeznaczone są głównie do nawadniania ogrodów i trawników z alternatywnych źródeł wody. Pobierana woda tłoczona jest dalej pod ciśnieniem, co umożliwia jej efektywny transport i wykorzystanie do zasilania spryskiwaczy, zraszaczy, pistoletów i innych akcesoriów do nawadniania. Pompy są wyposażone są duży wyłącznik, oraz w zabezpieczenie, które skutecznie chroni pompę przed przegrzaniem. Maksymalna głębokość zasysania wynosi ok. 8 m, ciśnienie od 3.5 do 4,5 bar a maksymalna wydajność tłoczenia od 3000 do 4000 l/h w zależności od modelu.

Pompy głębinowe Kärcher pozwalają na korzystanie z wody ze studni głębinowych o małych średnicach oraz podziemnych zbiorników na wodę deszczówkę. Dzięki mocnej obudowie ze stali szlachetnej są wysoce odporne na mechaniczne uszkodzenia i mogą bezpiecznie pracować pod woda. Modele BP 4 i BP 6 dodatkowo charakteryzują się wyjątkowo łatwą obsługą, dzięki przełącznikowi on/off znajdującemu się na końcu przewodu zasilającego. Zintegrowana stopka, która podnosi pompę, znacząco ogranicza zasysanie zanieczyszczeń i piasku, co jest szczególnie istotne przy montażu pompy w cysternach czy zbiornikach na deszczówkę. Dzięki wyposażeniu silników w wielostopniowe wirniki, pompy mogą skutecznie zasysać wodę nawet z głębokości 27 m (BP 6). Maksymalna ciśnienie wynosi do 5,5 bar a maksymalna wydajność tłoczenia  może dochodzić na wet do poziomu 5000 l/h w zależności od modelu.

Każdy użytkownik ma możliwość przedłużenia gwarancji na pompy do 5 lat. Przedłużenie gwarancji obejmuje modele: BP 2 Garden, BP 3 Garden, BP 4 Garden Set, BP 3 Home & Garden, BP 4 Home & Garden eco!ogic, BP 5 Home & Garden, BP 7 Home & Garden eco!ogic. Produkty można zarejestrować w ciągu 3 miesięcy licząc od daty zakupu. Więcej informacji na temat warunków gwarancji znajduje się tutaj: www.karcher.pl/pl/Serwis/gwarancja.htm

źródło i zdjecia: Kärcher Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.