Zawsze sucha i czysta elewacja? Unikalny tynk hydrofilowy weber.pas topdry w technologii AquaBalance to naturalna ochrona przed porastaniem!Technologia AquaBalance tworzy inteligentną powłokę samoregulującą stopień zawilgocenia powierzchni. Jej zastosowanie na elewacjach budynków skutecznie rozwiązuje problem grzybów i alg, które rozrastają się na zawilgoconym tynku.Grzyby i algi to jedyne znane nauce mikroorganizmy, które... Czytaj dalej

Zawsze sucha i czysta elewacja? Unikalny tynk hydrofilowy weber.pas topdry w technologii AquaBalance to naturalna ochrona przed porastaniem!

Technologia AquaBalance tworzy inteligentną powłokę samoregulującą stopień zawilgocenia powierzchni. Jej zastosowanie na elewacjach budynków skutecznie rozwiązuje problem grzybów i alg, które rozrastają się na zawilgoconym tynku.

Grzyby i algi to jedyne znane nauce mikroorganizmy, które mogą rozwijać się na każdym, dowolnym podłożu. Nic więc dziwnego, że z upodobaniem rozwijają się na elewacjach budynków, powodując powstawanie plam i przebarwień. Niestety, rozwijające się grzyby i algi mogą z czasem niszczyć fasadowe elementy budynku. Są też idealnym podłożem dla rozwoju innych mikroorganizmów, niebezpiecznych dla budynku i zdrowia mieszkańców.

Jednak nawet grzyby i algi potrzebują do swojego rozwoju wilgoci. Woda to niezwykle groźny żywioł, który w różny sposób stanowi zagrożenie dla budownictwa. Opady deszczu, ale nawet mgła i rosa pozostawiają na powierzchni otynkowanej ściany cienką warstwę wody, na której rozwijają się zarodniki najsilniejszych mikroorganizmów, czyli alg, grzybów i pleśni.

Znanym rozwiązaniem powstrzymującym na krótki czas malutkich niszczycieli elewacji jest stosowanie rozwiązań z dodatkiem biocydów in can, czyli dodawanych fabrycznie do produktów lub biocydów powłokowych, działających po związaniu, nakładanych na warstwę wykończeniową elewacji. Jednak w dłuższym lub krótszym okresie czasu woda jest zdolna wypłukać zabezpieczające środki biobójcze z warstwy tynku.

Dlatego niezbędne okazało się wdrożenie nowatorskiego rozwiązania, jakim jest technologia AquaBalance, która gwarantuje długotrwały efekt czystej elewacji. Produktem opartym na innowacji jest tynk weber.pas topdry AquaBalance.

 

ODWIEDŹ PROFIL FIRMY NA FACEBOOKU

Zwiń

weber.pas topdry AquaBalance

weber.pas topdry AquaBalance
Cienkowarstwowy, dekoracyjny tynk w formie pasty, gotowy do użycia. Produkt wykonany w...

Elastyczna, płynna folia uszczelniająca weber.tec 822

Elastyczna, płynna folia uszczelniająca weber.tec 822
Elastyczna, płynna folia uszczelniająca na bazie dyspersji tworzyw sztucznych do wykonywania...

Masa uszczelniająca weber.tec Superflex 10

Masa uszczelniająca weber.tec Superflex 10
Weber.tec Superflex 10 jest elastyczną, dwuskładnikową masą uszczelniającą (KMB), przeznaczoną do...

Mikrozaprawa uszczelniająca weber.tec 824

Mikrozaprawa uszczelniająca weber.tec 824
Weber.tec 824 (Superflex D1) jest hydraulicznie wiążącą mikrozaprawą uszczelniającą (szlamem) na...
Zobacz produkty: