Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Szafki do instalacji grzewczych i sanitarnych

Szafki metalowe do instalacji grzewczych i sanitarnych ze względu na potrzeby i sposoby instalowania wykonywane są w dwu podstawowych typach: szafki wnękowe - podtynkowe typ SWP, SWPg (głębokie)i SWPu2, a także szafki wolnostojące-natynkowe typ SW, SWg (głębokie)i SWN i szafki SWP, SWPgi SWPu.

Szafki do instalacji grzewczych i sanitarnych
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego, rozdzielacze modulowe
techniprot.pl
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego, rozdzielacze modulowe
Dane kontaktowe:
22 758 77 49, 22 729 06 46
Komorowska 24, 05-800 Pruszków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Technologia produkcji szafek sanitarnych

Najważniejszą i najistotniejszą sprawą w technologii produkcji szafek zarówno SWP jak i SW jest ich lakierowanie i przygotowanie elementów do tego procesu. W przypadku szafek typu SWP, SWPgi SWPu elementami podlegającymi lakierowaniu są ramki i drzwiczki.

Szafki typu SW, SWgi SWN są lakierowane całe, za wyjątkiem maskownicy i drzwiczek, które są lakierowane oddzielnie. Lakier proszkowy użyty do malowania szafek musi być dobrej marki i powinien bardzo dobrze wiązać się z powierzchnią metalowych elementów. 

Firma TECHNIPROT jako wieloletni producent szafek dla odbiorców krajowych i na eksport używa w procesie lakierowania proszków lakierniczych znanych europejskich producentów. Początkowo były to lakiery proszkowe niemieckie lub belgijskie. Obecnie stosowany jest lakier proszkowy angielskiej firmy FULLER w barwie RAL 9010. Jego zaletą jest bardzo dobre wiązanie się z metalowa powierzchnią elementów szafek oraz utrzymywanie właściwego koloru bez względu na upływ czasu.

Idealne malowanie szafek i dbałość o detale

Jednym z bardzo ważnych elementów sztuki lakierowania jest odpowiednie przygotowanie detali i produktów finalnych do samego procesu malowania. Ten zabieg to odtłuszczanie i mycie poszczególnych detali wykonanych z blachy. Proces ten jest osiągany przez czyszczenie i mycie w/w elementów w odpowiednich myjniach za pomocą ultradźwięków w płynach odtłuszczających z komponentami. Po wysuszeniu detale i produkty finalne są napylane w odpowiedniej kabinie proszkiem przy pomocy specjalnego pistoletu.

Kolejny etap to zawieszanie napylonych proszkiem części składowych szafek lub całych szafek na odpowiednich konsolach, które trafiają do pieca lakierniczego. Następnie wypalane są w tym piecu w odpowiedniej temperaturze i czasie.

źródło i zdjęcia: Techniprot