Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 62564

Ekoklimax-Projekt

Rekuperatory EKOZEFIR, filtr antysmogowy Ekozefir-SMOG
Telefon 52 321 24 53, 693 030 586
Adres Podolska 13, 85-055 Bydgoszcz
Ekozefir-SMOG to filtr F7 do central wentylacyjnych ograniczający przedostawanie się cząstek smogu − PM 2.5, przełączany automatycznie w zależności od jakości powietrza na zewnątrz budynku. ... Czytaj więcej
Ekoklimax-Projekt

Ekozefir-SMOG to filtr F7 do central wentylacyjnych ograniczający przedostawanie się cząstek smogu − PM 2.5, przełączany automatycznie w zależności od jakości powietrza na zewnątrz budynku.

Filtr Ekozefir-Smog i wykresy pzredstawiajace efektywność filtracji filtra

Ekozefir-Smog – alternatywa dla tradycyjnych filtrów

Każdy z nas chce oddychać czystym powietrzem, jednak od lat powietrze w Polsce (szczególnie w okresie zimowym) jest bardzo zanieczyszczone. Można zapobiegać przedostawaniu
się cząstek smogu do pomieszczeń stosując w instalacji wentylacyjnej dodatkowe filtry. Biorąc pod uwagę zużycie energii elektrycznej jak i samo zużycie filtra i konieczność
jego częstej wymiany, eksploatacja takich filtrów przez cały rok jest mało ekonomiczna. Rozwiązaniem tego problemu jest Ekozefir-Smog − produkt prosty, kompaktowy i tani w eksploatacji.

Działanie filtra Ekozefir-Smog

Działanie filtra polega na włączeniu dodatkowego filtra F7, zatrzymującego do 90% pyłków PM 2.5, w momencie, gdy powietrze na zewnątrz budynku przekracza ustawiony próg zapylenia. Podczas, gdy jakość powietrza jest zadowalająca, powietrze kierowane jest na podstawowy filtr M5. Poziom, od którego działać ma filtr ustalany jest indywidualnie przez użytkownika. Dla bardziej wymagających zastosować można opcjonalnie zamiast filtra F7, inny z wyższą klasą filtracji (F9, H13).

Zdalna kontrola jakości powietrza

Laserowy czujnik cząstek PM 2.5, w który wyposażone jest urządzenie, posiada wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi, dzięki któremu można połączyć go z siecią Internet.

Przesyła on dane na serwer smog.ekozefir.pl, skąd zdalnie można odczytywać stan pracy filtra oraz poziom zapylenia. Ponadto na stronie dostępna jest mapa z bieżącymi pomiarami wszystkich udostępnionych czujników smogu Ekozefir pozwalająca obserwować stan jakości powietrza w Polsce.

Strona smog.ekozefir.pl udostępnia również wykresy jakości powietrza, a także pozwala porównywać odczyty z różnych czujników. Sterowanie według wskazań czujnika PM 2.5, jeżeli zajdzie taka potrzeba (na przykład na czas wymiany filtra), można wyłączyć i zdalnie ustawiać wymagany stan przepustnicy.

Pozostała oferta: centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła (rekuperatory), klimatyzatory, pompy ciepła, automatyka budynkowa, nagrzewnice powietrza, wentylatory

Logo ekoklimax - marka rekuperatorów

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny