Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 110531

Marywil

Ceramiczne przewody kominowe
Telefon 41 254 30 30
Adres Sportowa 10, 26-130 Suchedniów
Historia ZWK ”Marywil” S.A. datuje się od 1925 roku. Wtedy to w oparciu o lokalne złoża gliny, rozpoczęto w Suchedniowie produkcję wyrobów ceramicznych. Z inicjatywy A. Wędrychowskiego akcjonariusze krakowscy zawiązali spółkę, dla której technologię produkcji opracowało słynne laboratorium profesora H. Segera. Wiele badań na potrzeby produkowanych wtedy rur kanalizacyjnych prowadziło także krakowskie laboratorium... Czytaj więcej
Marywil

Historia ZWK ”Marywil” S.A. datuje się od 1925 roku. Wtedy to w oparciu o lokalne złoża gliny, rozpoczęto w Suchedniowie produkcję wyrobów ceramicznych. Z inicjatywy A. Wędrychowskiego akcjonariusze krakowscy zawiązali spółkę, dla której technologię produkcji opracowało słynne laboratorium profesora H. Segera. Wiele badań na potrzeby produkowanych wtedy rur kanalizacyjnych prowadziło także krakowskie laboratorium profesora Józefa Galera – ojca ceramiki budowlanej w Polsce.

W latach ’50 wybudowano w Suchedniowie nowy zakład z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi (na ówczesna czasy) do wytwarzania wyrobów ceramicznych, głównie kamionkowych rur kanalizacyjnych oraz kamionki kwasoodpornej, których produkcja utrzymywana jest do dziś, a Spółka „MARYWIL” S.A. jest jedynym polskim producentem tego asortymentu.


Pod koniec lat ’80 firma MARYWIL, rozpoczęła produkcję nowego asortymentu w zakresie ceramicznych wkładów kominowych, które są produkowane do obecnej chwili, i spełniają wszelkie wymagania obowiązujących norm europejskich w zakresie kominów.

W 1997 roku przedsiębiorstwo państwowe ”Marywil” zostało przekształcone w jednoosobową Spółkę Akcyjną ze 100% udziałem Skarbu Państwa.

Spółka „MARYWIL” prowadzi działalność w zakresie masowej produkcji i sprzedaży wyrobów ceramicznych z zakresu ceramicznych wkładów i systemów kominowych, jako jedyny polski producent kamionki kanalizacyjnej, kwasoodpornej. Ponadto na indywidualne zamówienia wykonuje inne wyroby z gamy ceramiki i galanterii ogrodowej. Produkowane i polecane przez Spółke wyroby są ekologiczne, trwałe, przyjazne dla ludzi i środowiska naturalnego. Gwarantem wysokiej jakości wyrobów produkowanych w Zakładach Wyrobów Kamionkowych ”Marywil” S.A. jest wiedza i doświadczenie pracowników.

Dzięki ich pracy i wysiłkowi prawidłowo funkcjonuje system Zakładowej Kontroli Produkcji. Ten fakt potwierdzają powtarzalność jak również wysoką jakość oferowanych przez Spółkę wyrobów. Udokumentowane również certyfikatami z laboratoriów zewnętrznych. Potwierdza to udzielana 30 letnia gwarancja na oferowane produkty.Obecna oferta obejmuje ceramiczne wkłady kominowe, kompletne systemy kominowe, kamionkowe rury i pół rury kanalizacyjne , kamionkę kwasoodporną.

Produkty firmy były i są wielokrotnie nagradzane na targach budowlanych.

Ceramiczne przewody kominowe

Zapytaj o cenę

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny