Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 58950

Hydro-Vacuum S.A.

Pompy do wody czystej i zanieczyszczonej, przepompownie ścieków, układy zabezpieczająco-sterujące
Telefon 56 450 74 15
E-mail hv@hv.pl
Adres Droga Jeziorna 8, 86-303 Grudziądz
Hydro-Vacuum S.A. jest uznanym producentem pomp i systemów pompowych o międzynarodowym zasięgu obecnym na rynku ponad 150 lat. Produkty Hydro-Vacuum S.A. pracują w instalacjach wodociągowo-kanalizacyjnych i przemysłowych w wielu krajach Europy i Świata. Rozwój nowoczesnych produktów zaspokajających kompleksowe potrzeby klientów, a tym samym własny Dział Badawczo-Rozwojowy są priorytetem Hydro-Vacuum S.A.. Celem prac rozwojowych... Czytaj więcej
Hydro-Vacuum S.A.

Hydro-Vacuum S.A. jest uznanym producentem pomp i systemów pompowych o międzynarodowym zasięgu obecnym na rynku ponad 150 lat. Produkty Hydro-Vacuum S.A. pracują w instalacjach wodociągowo-kanalizacyjnych i przemysłowych w wielu krajach Europy i Świata.

Rozwój nowoczesnych produktów zaspokajających kompleksowe potrzeby klientów, a tym samym własny Dział Badawczo-Rozwojowy są priorytetem Hydro-Vacuum S.A.. Celem prac rozwojowych fabryki jest podnoszenie sprawności produkowanych pomp, zespołów pompowych i systemów pompowych oraz poszerzenie asortymentu produkowanych urządzeń. Obecnie w dziale B+R i technicznych działach doradczych zatrudnionych jest około 50 pracowników, w tym osoby z tytułami profesorów i doktorów nauk technicznych.

Do ich dyspozycji pozostaje najnowocześniejszy sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne oprogramowanie wspomagające procesy projektowania m.in. SolidWorks, Numeca, ANSYS, Visual Nastran, Fluent. Konstruktorzy współpracują z ośrodkami naukowymi w tym z pięcioma uczelniami technicznymi. Wiele z konstrukcji Hydro-Vacuum S.A. uzyskało patenty polskie i europejskie. Innowacyjna działalność Hydro-Vacuum S.A. od kilku lat jest odnotowywana na czołowych miejscach w rankingu polskich firm innowacyjnych prowadzonym przez dziennik "Rzeczpospolita".

Od blisko 20 lat produkcja w naszej fabryce odbywa się o w oparciu o zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem oraz BHP (ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001).

Produkty Hydro-Vacuum S.A. znajdują uznanie nie tylko u ich eksploatatorów ale także wśród specjalistów branży pompowej. Wśród licznych zdobytych nagród warto wymienić Złote Medale MTP Poznań, Wyróżnienia Targów WOD-KAN Bydgoszcz, Medale Targów TIWS Kielce.

W stosunku do innych producentów i dostawców pomp Hydro-Vacuum S.A. wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta, bardzo elastyczną możliwością dostosowania pomp do szczególnych warunków pracy, pomocą świadczoną klientom przez wysokiej klasy doradców technicznych, którzy docierają do użytkowników, wspólnie z nimi rozwiązują problemy, mogą przygotować pierwsze koncepcje techniczne związane ze stosowaniem pomp, a także przygotować wstępne rozliczenia efektywności ekonomicznej proponowanych rozwiązań.

W 2012 roku W Hydro-Vacuum S.A. do użytku została przekazana nowa, największa w Polsce stacja prób pomp, umożliwiająca odbiór parametrowy i sporządzanie charakterystyk energetycznych, zgodnych z wymaganiami normy PN-EN ISO 9905-2006, agregatów pompowych o mocy silników do 2 MW, wydajnościach do 8000 m3/h i wysokościach podnoszenia do 1600 m. Inwestycja ta jest wyznacznikiem kierunku rozwoju firmy.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Hydro-Vacuum w ostatnim czasie:

  • Grand Prix targów WODKAN 2012 dla Pompy FZ z silnikiem elektrycznym o stopniu ochrony przeciwporażeniowej IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia.
  • Medal Europejski edycja XXII 2011
  • Rynkowy Lider Innowacji 2012 - Jakość, Kreatywność, Efektywność
  • Gepard Biznesu 2011 - Hydro-Vacuum S.A. wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się firm wg Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma"
  • Innowacyjny Produkt 2012 za tłocznie ścieków typu TSB - nagroda przyznana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN
  • Gazela Biznesu 2012

Oferta Hydro-Vacuum S.A.

Pompy i systemy pompowe do wody czystej:

Pompy i systemy pompowe do wody brudnej i ścieków

  • Pompy jednostopniowe zatapialne i do zabudowy suchej, napęd do pomp IP68
  • Tłocznie ścieków - przepompownie z systemem separacji ciał stałych
  • Przepompownie ścieków

Pompy dla przemysłu:

Układy zabezpieczająco-sterujące

Zdalny monitoring systemów pompowych.

Odlewnictwo, obróbka metali.

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny