Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 54650

ESBE Hydronic Systems

Zawory mieszające, zawory termostatyczne i siłowniki
Telefon 61 851 07 28
Adres Garbary 56, 61-758 Poznań
Od ponad 100 lat ESBE systematycznie ustanawiam nowe standardy zastosowań zaworów i siłowników w różnego rodzaju systemach. Wszystkie nasze produkty mają trzy wspólne cechy: zmniejszają zużycie energii, zwiększają wygodę oraz poprawiają bezpieczeństwo w systemach grzewczych, chłodniczych i instalacjach do wody pitnej. ... Czytaj więcej
ESBE Hydronic Systems

Od ponad 100 lat ESBE systematycznie ustanawiam nowe standardy zastosowań zaworów i siłowników w różnego rodzaju systemach. Wszystkie nasze produkty mają trzy wspólne cechy: zmniejszają zużycie energii, zwiększają wygodę oraz poprawiają bezpieczeństwo w systemach grzewczych, chłodniczych i instalacjach do wody pitnej.

Obecnie produkty ESBE są dostępne w całej Europie. Tymczasem nasze działy badań rozwojowych i produkcji nadal mieszczą się w małej szwedzkiej wiosce Reftele, w której wszystko się zaczęło. Dzisiaj mamy dostęp do najnowocześniejszych instalacji produkcyjnych i oczywiście posiadamy certyfikaty jakościowe i dotyczące ochrony środowiska.

Najważniejsze w ESBE jest to, aby nigdy nie stać w miejscu i ciągle się rozwijać. Rozwój, o którym mowa, obejmuje całą firmę, ale jego najbardziej widocznym rezultatem jest ciągłe wprowadzanie nowych produktów.

Założenia biznesowe ESBE

Pomoc instalatorom w zaopatrywaniu właścicieli nieruchomości w całej Europie w najbardziej energooszczędne produkty i rozwiązania do regulowania ogrzewania i chłodzenia w systemach z obiegiem wymuszonym dostępne na rynku.

Główne kompetencje ESBE

Ogrzewanie i chłodzenie w systemach z obiegiem wymuszonym dla małych budynków, głównie zawory i siłowniki.

Podstawowe dane

 • Siedziba główna Grupy mieści się w Reftele, w Szwecji. Większość udziałów (80%) pozostaje własnością rodziny Skogsforsów. Pozostałe 20% to własność pracowników.
 • Założona w 1906 roku w wiosce Reftele, w Szwecji
 • Firma rodzinna od czterech pokoleń
 • Wzrost zatrudnienia: ok. 10% w ostatnich 10 latach
 • Od 1995 roku firma posiada certyfikat jakości ISO9001, a od 1999 — certyfikat zarządzania środowiskiem ISO14001.

Aktualne dane liczbowe

 • 40 milionów euro rocznego obrotu
 • 220 pracowników w Europie
 • 6 oddziałów handlowych i wyłączni partnerzy w ponad 30 krajach.

Inwestycje w przyszłość

 • Firma ESBE zainwestowała około 35 milionów euro w zakłady przemysłowe, badania rozwojowe i lokaty rynkowe. Udało nam się to osiągnąć w ostatnich pięciu latach przy wykorzystaniu wewnętrznych zasobów finansowych firmy. Zdecydowaliśmy się na takie działania, aby nasze produkty — w perspektywie globalnej — pozostawały konkurencyjne również w przyszłości.
 • Mottem firmy jest „nigdy nie stać w miejscu” — zasada ta wpływa na:
  – Prowadzenie systematycznych i aktywnych działań badawczo-rozwojowych, związanych z innowacyjnymi produktami, przydatnymi w nowo pojawiających się obszarach zastosowań.
  – Stałą pracę na rzecz poprawy jakości, zdolności produkcyjnych, sprawności dostaw i różnorodności oferty.

Rynek ESBE

Dzięki 6 oddziałom handlowym oraz wyłącznym partnerom w ok. 30 krajach firma ESBE wyraźnie zaznacza swoją obecność na rynku europejskim. Siedziba centrali grupy znajduje się w miejscowości Reftele, w Szwecji.

Dla ESBE najważniejszy jest klient

Bez względu na to, czy podstawową grupą docelową są instalatorzy, dystrybutorzy czy producenci części oryginalnych (OEM), wszystkim oferujemy pierwszorzędne produkty, które zapewniają wygodę, bezpieczeństwo i oszczędne zużycie energii. Te trzy cechy są niezwykle ważne dla wszystkich współczesnych właścicieli domów na całym świecie — zarówno ze względu na środowisko naturalne, jak i na dobro ludzi.

Szeroki asortyment produktów ESBE

Firma ESBE znana jest z szerokiej oferty produktów w zakresie zastosowań zaworów i siłowników, co naszym zdaniem jest niezbędne, aby sprostać wymaganiom obsługi wielu rynków i licznych aplikacji w perspektywie globalnej.

Szeroka oferta produktów wynika z wielu lat doświadczenia oraz wiedzy na temat podstawowych i niezbędnych potrzeb i wymagań naszych klientów. Oczywiście wykorzystujemy też wiedzę zdobytą w projektach badawczych dotyczących nowych produktów.

Dzięki temu w wielu przypadkach ESBE jest w stanie zaproponować Klientom produkty wykorzystujące istniejące, typowe rozwiązania. Jest to korzystne zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Typowość produktu oznacza większą liczbę wyprodukowanych elementów i mniejsze ryzyko wystąpienia błędów.

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny