Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 14255
Telefon 22 835 55 00, 22 835 55 01
Adres ul. Burleska 3, Warszawa 01-939
Obecnie pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Urządzenia światowej japońskiej marki Hitachi oraz szwedzkiego producenta Innova, są odpowiednie do instalacji w nowych, jak i modernizowanych budynkach, nie wymagających wymiany instalacji wewnątrz budynku. Pompy ciepła to przede wszystkim wysoka jakość i wygoda w użytkowaniu, są bowiem bezobsługowe, bezpieczne i przyjazne dla... Czytaj więcej
Tempcold

Obecnie pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Urządzenia światowej japońskiej marki Hitachi oraz szwedzkiego producenta Innova, są odpowiednie do instalacji w nowych, jak i modernizowanych budynkach, nie wymagających wymiany instalacji wewnątrz budynku. Pompy ciepła to przede wszystkim wysoka jakość i wygoda w użytkowaniu, są bowiem bezobsługowe, bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

ZALETY

  • Szeroki zakres pracy, nawet do -30C°
  • Efektywność energetyczna w klasie A+++
  • Pełna kontrola poprzez urządzenia mobilne
  • Bezpieczne i ekologiczne
  • Łatwość instalacji i obsługi
  • Komfort cieplny przez 365 dni

CHARAKTERYSTYKA
Przy wyborze urządzenia grzewczego poza ceną zakupu równie istotną staje się kwestia związana z jego kosztami eksploatacyjnymi. W tej sytuacji trafnym rozwiązaniem staje się zastosowanie pomp ciepła, które stanowią gwarancję oszczędności. Koszt zakupu urządzenia powietrze-woda do nowego obiektu jest przybliżony od kosztu zakupu standardowego rozwiązania grzewczego wraz z dodatkowymi, niezbędnymi instalacjami (system kominowy, przyłącza gazowe czy skład opału). To, co znacząco różni oba te urządzenia to imponująca ilość zalet, które należy przypisać po stronie pomp ciepła.

Rozwiązania na bazie pomp ciepła nadają się nie tylko do nowych, ale również do modernizowanych budynków. Wszystkie dostępne produkty w ofercie współpracują z grzejnikami. Natomiast dla starszych obiektów o słabszej, a wręcz znikomej izolacji termicznej i źródle ogrzewania o wysokich parametrach, oferujemy urządzenie kaskadowe. Dzięki współpracy dwóch układów R410A+R134a jesteśmy w stanie wytworzyć wodę o temperaturze do 80 C° i zapewnić wydajność praktycznie w całym zakresie temperatur zewnętrznych.

Wiele domów wyposażonych w kotły stałopalne zmaga się z problemem wytwarzania ciepłej wody użytkowej, w szczególności poza okresem grzewczym, gdzie kotły nie pracują. Stosowane są nieefektywne grzałki elektryczne, co przekłada się na wysokie rachunki. Alternatywą są pompy ciepła do wytwarzania CWU. Charakteryzują się szerokim zakresem pracy, niezależnym od warunków atmosferycznych, a zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają ich bezawaryjność. Przydomowe baseny to dziś coraz popularniejszy widok. Niestety, temperatury zewnętrzne nie zawsze pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę wody w zbiorniku. Jednak i w tej kwestii pompy ciepła okazują się być idealnym rozwiązaniem. Przy zastosowaniu tychże urządzeń, można podgrzać i utrzymywać pożądaną temperaturę w basenie niezależnie od warunków zewnętrznych. Charakteryzują się one wysokim współczynnikiem COP, co czyni je bardzo wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

W przypadku stosowania powietrznych pomp ciepła, zdecydowanym problemem jest spadek wydajności grzewczej przy spadku temperatur otoczenia. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta Innova przygotowała pompę ciepła powietrze-powietrze wyposażoną w dwustopniową sprężarkę, gwarantując pracę w trybie grzania aż do -30C° przy spadku wydajności nominalnej o jedynie 25%. Pozwala to wówczas na wykorzystanie urządzenia jako jedynego źródła grzewczego.

 

 

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny