Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm

Panasonic

Pompy ciepła, klimatyzatory, układy VRF
Telefon 801 003 532, 22 338 11 00
Adres Wołoska 9a, 02-583 Warszawa
Pompy ciepła Aquarea należące do generacji H są przeznaczone dla domów jednorodzinnych oraz małych obiektów komercyjnych - zarówno nowych, jak i modernizowanych. Służą do ogrzewania, chłodzenia oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Ze względu na wysoką efektywność szczególnie sprawdzą się budynkach energooszczędnych oraz pasywnych. Co ważne, pompy te mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z istniejącym... Czytaj więcej
Panasonic

Pompy ciepła Aquarea należące do generacji H są przeznaczone dla domów jednorodzinnych oraz małych obiektów komercyjnych - zarówno nowych, jak i modernizowanych. Służą do ogrzewania, chłodzenia oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Ze względu na wysoką efektywność szczególnie sprawdzą się budynkach energooszczędnych oraz pasywnych. Co ważne, pompy te mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z istniejącym kotłem gazowym lub olejowym.

CHARAKTERYSTYKA

Wydajność grzewcza [kW]: 3,20-16

Wydajność chłodnicza [kW]: 3,20-12,2

Współczynnik efektywności COP: 4,63-5,00 (punkt pracy A7W35)

Klasa efektywności energetycznej: A++ (przy temp. 35 i 55°C, A+++ zgodnie z wymaganiami przepisów obowiązujących od września 2019 r.)
Zakres pracy [°C]: od -20 do +35

Gwarancja: 3 lata (5 lat gwarancji na sprężarkę)

Główne zalety:

  • Bardzo wysoka efektywność: współczynnik COP równy 5 przy 3,2 kW.
  • Możliwość podłączenia do istniejącego lub nowego kotła, a także z opcjonalnym zestawem fotowoltaicznych paneli słonecznych.
  • Skuteczna regulacja temperatury w pomieszczeniu w zależności od temperatury zewnętrznej, czujnika temperatury w pomieszczeniu, fabrycznego sterownika w funkcji termostatu lub termostatu pokojowego. Dodatkowo istnieje możliwość zdalnego sterowania za pomocą urządzeń mobilnych z dostępem do internetu.
  • Łatwa instalacja i konserwacja: filtr wody wraz z zaworami odcinającymi umieszczony w przedniej części jednostki. Również przyłącza oraz płyta sterująca znajdują się z przodu, co zapewnia do nich łatwy dostęp.
  • Sterownik z menu w języku polskim oferuje m.in. możliwość wyświetlenia współczynnika COP, monitorowanie zużycia energii w skali dnia, tygodnia i roku, automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, automatyczną regulację wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu, a także możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego czy też suszenia betonu.
  • 3,5-calowy panel LCD wraz z czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu, tak by zdalnie kontrolować system. Możliwość sterowania dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi.
  • Jednostka wewnętrzna: kompaktowa konstrukcja (wys. 892 / szer. 502 / głęb. 353 mm), łatwy dostęp do części i prosty montaż, dzięki rozmieszczeniu rur w rzędzie.
  • Pracuje przy temperaturach sięgających nawet -20°C.
  • Automatyczny zawór odpowietrzający, zawór bezpieczeństwa, manometr, naczynie wzbiorcze i pompa obiegowa zabudowane w jednostce wewnętrznej.
  • Wyświetlanie częstotliwości pracy sprężarki oraz temperatur systemu wodnego.

 

 

 

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny