Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 9053

TEKLA

Ekologiczne kotły centralnego ogrzewania na pellet i ekogroszek
Telefon 33 852 12 54, faks 33 857 14 29
Adres ul. Poddane 3, 43-246 Strumień
Firma TEKLA jest uznanym na rynku techniki grzewczej producentem ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania na pellet i ekogroszek. Od początku swojej działalności firma stawia przede wszystkim na wysoką jakość, komfort i bezpieczeństwo oferowanych przez siebie produktów. ... Czytaj więcej
TEKLA

Firma TEKLA jest uznanym na rynku techniki grzewczej producentem ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania na pellet i ekogroszek. Od początku swojej działalności firma stawia przede wszystkim na wysoką jakość, komfort i bezpieczeństwo oferowanych przez siebie produktów.

Kotły na pellet i ekogroszek Tekla

Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów firma wdraża do produkcji coraz to nowsze rozwiązania techniczne i konstrukcyjne. Satysfakcja Klienta jest dla nas sprawą najważniejszą. Materiały stosowane do produkcji kotłów są zawsze wysokiej jakości. Pozwala to na zapewnienie użytkownikom wieloletniej gwarancji. Wszystkie kotły poddawane są szczegółowym badaniom, co poświadczają otrzymane certyfikaty emisyjne i ekologiczne. Szeroka oferta typów produkowanych kotłów jak również zakres dostępnych mocy umożliwia dobór odpowiedniego urządzenia zarówno do obiektów gospodarstwa domowego jak również budynków przemysłowych czy użyteczności publicznej.

NOWOŚCI TEKLA

DRACO BIO COMPACT FII posiada certyfikat 5 KLASY emisji wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz EKOPROJEKT co kwalifikuje go do programów dofinansowujących wymiany kotłów.

DRACO BIO COMPACT FII jest kotłem automatycznym, przeznaczonym do spalania biomasy w postaci pelletu o średnicy 6-8 mm klasy A, A1 i B. Zbiornik paliwa umieszczony w górnej części kotła pozwala na zminimalizowanie jego wymiarów zewnętrznych co znacznie ułatwia montaż nawet w małych kotłowniach. Niewielka wysokość kotła sprawia, że załadunek paliwa nie jest uciążliwy dla użytkownika. W celu powiększenia pojemności zbiornika paliwa do każdego kotła dołączona jest tzw. nadstawka dzięki której zbiornik zwiększa swoją pojemność.

Zastosowany palnik Fireblast II z ruchomym rusztem oraz zaawansowany sterownik ESTYMA IGNEO TOUCH z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem, zapewnia wysoki komfort użytkowania kotła ograniczając jego obsługę do niezbędnego minimum. Dodatkowa ceramika umieszczona w komorze spalania znacznie poprawia proces spalania pod względem ekonomicznym jak również redukuje emisję szkodliwych związków do otoczenia. Kocioł zaprojektowany został z myślą o ogrzewaniu budynków mieszkalnych, w których wymiary kotłowni nie pozwalają na zainstalowanie kotła automatycznego ze zbiornikiem wolnostojącym lub zainstalowanym z boku kotła. W modelu tym zbiornik paliwa znajduje się nad kotłem tworząc kompaktową, zwartą konstrukcję pozwalającą zmieścić go w naprawdę niewielkich pomieszczeniach.

ZALETY KOTŁÓW TEKLA

 • Igneo TOUCH poza podstawowymi funkcjami sterującymi pracą kotła posiada również w standardzie:
 • liczba obsługiwanych obiegów grzewczych – 2,
 • liczba obsługiwanych termostatów pokojowych – 2,
 • liczba obsługiwanych pomp c.o. – 2,
 • pompa kotłowa – ochrona powrotu,
 • obsługa bufora,
 • wybieg pompy po zakończonej pracy,
 • informacja o poziomie paliwa w zasobniku,
 • możliwość podłączenia czujnika pojemnościowego,
 • możliwość podłączenia czujnika ciśnienia,
 • możliwość podłączenia ciepłomierza,
 • możliwość aktualizacji kartą pamięci,
 • możliwość podłączenia dowolnego termostatu (np. Auraton),
 • automatyczne wykrywanie czujników,
 • ekran dotykowy,
 • możliwość podłączenia dodatkowego magazynu paliwa,
 • antylegionella,
 • możliwość pracy kotła według zegara (obniżenie nocne temp.),
 • funkcja ochrony zapalarki,
 • kolorowy wyświetlacz.

Gwarancja: 5 lat na wymienniki kotłów stalowych i 10 lat na żeliwne, zainstalowane i użytkowane zgodnie z warunkami zawartymi w DTR, 2 lata na podzespoły elektroniczne i części ruchome.

Aprobaty i certyfikaty: Znak CE, Świadectwa badań na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego, Certyfikaty ekologiczne wydane przez akredytowane Laboratorium Badawcze Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi 5 KLASA, zgodne z wymaganiami normy PN-EN 303- 5:2012 i EKOPROJEKT.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny