Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 229371

ZMK SAS

Kotły SAS na paliwa stałe
Telefon 41 378 46 19
Adres Przemysłowa 3, 28-100 Busko Zdrój, Owczary
Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swej działalności sięgającej 1980 r. zajmuje się produkcją kotłów grzewczych na paliwa stałe. Największy na rynku zakres mocy (9-300 kW) oraz różnorodność konstrukcji produkowanychkotłów pozwala na ich optymalne dopasowanie do potrzeb cieplnych ogrzewanych budynków i preferencji użytkowników. Kotłom SAS zaufało grono Klientów zarówno w Polsce jak i za granicą. W ofercie... Czytaj więcej
ZMK SAS

Kotły SAS EFEKT z dotacją

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swej działalności sięgającej 1980 r. zajmuje się produkcją kotłów grzewczych na paliwa stałe. Największy na rynku zakres mocy (9-300 kW) oraz różnorodność konstrukcji produkowanych
kotłów pozwala na ich optymalne dopasowanie do potrzeb cieplnych ogrzewanych budynków i preferencji użytkowników. Kotłom SAS zaufało grono Klientów zarówno w Polsce jak i za granicą.

W ofercie znajdują się kotły:

  • tradycyjne zasypowe (ze sterowaniem i bez sterowania) – węgiel, miał, drewno opałowe
  • z automatycznym podawaniem paliw – eko-groszek, miał
  • automatyczne do spalania biomasy – pelety, ziarna zbóż, pestki owoców

NOWOŚCI SAS

Ofertę SAS uzupełniły kolejne dwa kotły klasy 5 spełniające wymagania programów dofinansowania zakupu kotła. Poza nowoczesnym designem zyskały wiele cech zdecydowanie wyróżniających je na rynku.

Kocioł SAS EFEKT – retortowy, automatyczne podawanie paliwa (eko-groszek). Kocioł charakteryzujący się wysoką sprawnością (88,4-89,0%) przy jednoczesnym zachowaniu efektywności procesu spalania. Jego kompaktowa
konstrukcja sprawdzi się idealnie nawet w niewielkiej kotłowni, a możliwość wyboru wersji z czopuchem do tyłu bądź do góry ułatwia jego instalację. Największy na rynku typoszereg mocy (14-46 kW) pozwala optymalnie dobrać kocioł do indywidualnych potrzeb. Zastosowana izolacja otworów rewizyjnych (rozwiązania opatentowane) i nowatorska konstrukcja drzwiczek ograniczają straty ciepła, a elementy ceramiczne i turbulatory spalin zmniejszają emisję pyłów.

Kocioł SAS BIO EFEKT – automatyczne podawanie paliwa (pelety), zakres mocy 14-46 kW. Swoją konstrukcją bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w kotle SAS EFEKT, jednak zamiast retorty do spalania ekogroszku posiada palnik peletowy SAS MULTI FLAME objęty Prawem Ochronnym Nr 67681 nadanym przez Urząd Patentowy RP. Dostępność wersji z czopuchem z tyłu lub do góry ułatwia montaż, a poziomy układ kaset wymiennika zapewnia wygodne czyszczenie. Nowoczesna konstrukcja zasobnika paliwa pozwoliła dodatkowo zwiększyć jego pojemność. Elementy paleniska zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Automatyczne rozpalanie paliwa zapewnia grzałka z możliwością pracy w trybie rozpalania/wygaszania. Kocioł został wpisany na prestiżową listę BAFA (17-46 kW) oraz charakteryzuje się wysoką klasą efektywności energetycznej A+.

Kontrola pracy kotła i instalacji za pośrednictwem Internetu! W kotłach klasy 5 istnieje możliwość wyboru sterownika RecalArt MultiFun bądź TECH ST-550 zPID.

INFORMACJE DODATKOWE

Gwarancja: 5 lat (na kotły podajnikowe eksploatowane zgodnie z DTR), 2 lata (podzespoły elektroniczne i dostarczane przez innych producentów oraz palnik eksploatowany zgodnie z DTR)

Aprobaty i certyfikaty: Znak CE, Świadectwa badań na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego, Prawa Ochronne nadane przez Urząd Patentowy RP, świadectwa wydane przez Laboratorium Badawcze Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi (SAS EFEKT, SAS BIO EFEKT: klasa 5, zgodne z wymaganiami normy PN-EN 303-5:2012).

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny