Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 45472

Eaton Electric

xComfort - Inteligentny dom w technologii bezprzewodowej
Zobacz firmę w innym dziale: Zabezpieczenia zwarciowe i przepięciowe
Telefon 58 554 79 00, 58 554 79 10
Adres Galaktyczna 30, 80-299 Gdańsk
xComfort – Inteligentny dom w technologii bezprzewodowej xComfort jest to inteligentny system wprowadzony przez firmę Moeller Electric, który pozwala na bezprzewodowe sterowanie różnego rodzaju odbiornikami z dowolnego miejsca. Wykorzystuje sygnał radiowy o częstotliwości 868,3 MHz (pasmo wykorzystywane wyłącznie przez systemy z zakresu automatyki budynku, żadne inne urządzenia nie mogą... Czytaj więcej
Eaton Electric

xComfort – Inteligentny dom w technologii bezprzewodowej

xComfort jest to inteligentny system wprowadzony przez firmę Moeller Electric, który pozwala na bezprzewodowe sterowanie różnego rodzaju odbiornikami z dowolnego miejsca. Wykorzystuje sygnał radiowy o częstotliwości 868,3 MHz (pasmo wykorzystywane wyłącznie przez systemy z zakresu automatyki budynku, żadne inne urządzenia nie mogą go wykorzystywać).

Dzięki zastosowaniu transmisji bezprzewodowej może być zainstalowany w już istniejącej instalacji elektrycznej bez potrzeby kosztownych remontów (kucia ścian, zmiany tras przewodów), pozwalając przy tym na osiągnięcie dużej funkcjonalności.

Podstawowy sposób programowania systemu wymaga jedynie wkrętaka za pomocą którego następuje przypisanie odbiornikom sygnałów sterujących z poszczególnych nadajników (bezprzewodowy przycisk, pilot, panel sterujący lub tradycyjny włącznik, z podłączonym nadajnikiem z wejściami binarnymi).

Dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji oferowanych przez system (w tym panele sterujące), możliwy jest z poziomu programowania instalacji poprzez komputer oraz moduł do programowania.

System xComfort umożliwia sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem i innymi urządzeniami. Jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkań z już istniejącą tradycyjną instalacją elektryczną jak również dla nowo budowanych domów. Prosty montaż i sposób programowania pozwala na łatwą rozbudowę systemu, bez konieczności kucia ścian i prowadzenia dodatkowych przewodów.

Przyciski bezprzewodowe są zupełnie płaskie od spodu i nie wymagają doprowadzenia przewodów zasilających, dzięki czemu mogą być mocowane na dowolnych powierzchniach np. szkło, drewno. Charakteryzują się przy tym eleganckim i nowoczesnym wyglądem, co przy szerokiej palecie barw jest gwarancją ich dopasowania do każdego wystroju wnętrza.

Spośród szerokiej gamy możliwości jakie są dostępne dzięki zastosowaniu systemu Xcomfort wyróżnić można:

 • włącznik główny – wyłączenie wybranych obwodów elektrycznych (oświetlenia, gniazd elektrycznych) za pomocą jednego przycisku znajdującego się np. przy drzwiach wyjściowych.

 • sceny świetlne – możliwość załączenia wybranych źródeł światła na ustawiony poziom jasności za pomocą jednego przycisku lub pilota.

 • trasy świetlne – zaprogramowany cykl załączania oświetlenia na drodze np. od drzwi wyjściowych do garażu.

 • symulacja obecności w domu – załączanie wybranych urządzeń (rolet, oświetlenia ..) w sposób przypadkowy lub określony przez użytkownika podczas dłuższego wyjazdu.

Przycisk bezprzewodowy

Zastosowanie: załączanie dowolnych urządzeń znajdujących się w domu – oświetlenie, rolety, ogrzewanie itp, spełnianie wielu funkcji jednocześnie: wyłącznik główny – zamykający wszystkie rolety w domu, przycisk „panika”– np. długie przytrzymanie przycisku w dowolnym pomieszczeniu powoduje włączenie oświetlenia w całym domu

Opis: przycisk charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, a szeroka paleta barw jest gwarancją dopasowania do każdego wystroju wnętrza; materiały wykorzystane do produkcji gwarantują wysoką trwałość i funkcjonalność przez wiele lat bez najmniejszych oznak zużycia

Panel sterujący – Room Manager

Zastosowanie: panel do centralnego sterowania systemem xComfort – zapewnia wysoki komfort obsługi dzięki dostępowi do wszystkich urządzeń z jednego miejsca (rolety, oświetlenie, ogrzewanie i wentylacja itp.); dzięki estetycznemu wykonaniu, znakomicie komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami

Funkcje:

 • sterowanie urządzeniami w trzech pomieszczeniach (strefach)
 • funkcje czasowe (załączanie urządzeń o określonych porach dnia)
 • oszczędność energii (przy otwarciu okna ogrzewanie będzie wyłączane)
 • symulacja naszej obecności w domu (możliwość sterowania 10 urządzeniami)
 • dwie sceny świetlne z wykorzystaniem 6 urządzeń
 • wskaźnik temperatury zewnętrznej wyświetlający wartość maksymalną i minimalną
 • sterowanie ogrzewaniem

INFORMACJE DODATKOWE

Kraj produkcji: kraje Europy

Dystrybucja: w sprzedaży hurtowej i detalicznej przez sieć dystrybutorów

Usługi: doradztwo techniczne, bezpłatne szkolenia

Pozostała oferta: ograniczniki przepięć, wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe, aparatura modułowa: rozłączniki główne, styczniki instalacyjne, przekaźniki instalacyjne i impulsowe, zegary sterownicze, liczniki energii elektrycznej, wyłączniki silnikowe, wyłączniki nadprądowe selektywne, lampki, przyciski; ponadto: szafki rozdzielcze, rozdzielnice systemu PROFI LINE, szafy sieciowe 19"

xComfort – Inteligentny dom w technologii bezprzewodowej

Cennik

cennik

Uwaga! Zakres oferty i ceny mogą ulec zmianie.

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny