Wizyt: 10087

Dworek Polski

Odzysk ciepła z wody i scieków

Telefon 22 727 51 74, 600 287 397
E-mail dworekpolski@dworekpolski.pl

Adres Szymanów 5d 5d , 05-532 Szymanów k. Konstancina-Jeziornej

Historia Dworku Polskiego zaczęła się około 1990 roku od współpracy, a później połączenia małej pracowni architektoniczno-konstrukcyjnej z rzemieślniczą firmą ciesielską. Pierwsze wspólne prace to zabezpieczenia konstrukcji zabytkowych i budowanie według własnych projektów domów indywidualnych. Połączenie w jednej firmie projektowania i wykonawstwa szybko zaowocowało własnym zintegrowanym, skomputeryzowanym, modularnym, ... Czytaj dalej

Dworek Polski - piękny budynek z gankiem, otoczony lasem

Historia Dworku Polskiego zaczęła się około 1990 roku od współpracy, a później połączenia małej pracowni architektoniczno-konstrukcyjnej z rzemieślniczą firmą ciesielską. Pierwsze wspólne prace to zabezpieczenia konstrukcji zabytkowych i budowanie według własnych projektów domów indywidualnych.

Połączenie w jednej firmie projektowania i wykonawstwa szybko zaowocowało własnym zintegrowanym, skomputeryzowanym, modularnym,  systemem architektoniczno-konstrukcyjnym i  usprawnieniem organizacji budów poprzez typizację elementów i ich prefabrykację we własnym zakładzie przygotowania drewna pod Hajnówką. Według tego systemu, stale go doskonaląc, zbudowaliśmy już ponad 800 domów.

Filozofia firmy Dworek Polski

Firma posiada własne laboratorium, w którym prowadzimy prace zarówno nad doskonaleniem stosowanych technologii, jak i nad podstawowymi problemami techniczno-naukowymi. Dawniej zajmowaliśmy się adaptacją do współczesnych potrzeb starych, zapomnianych rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych. Dziś dominują badania w dziedzinie oszczędzania energii, często wykonywane we współpracy z ośrodkami naukowymi, również zagranicznymi.  Szereg naszych rozwiązań chronionych jest prawem patentowym.

Kontakt z zabytkami, ze starą myślą techniczną i architektoniczną ukierunkował filozofię i architekturę naszych projektów. Staramy się łączyć dobre strony starego i nowego: nowoczesną technikę z tym, w czym nasi przodkowie mieli większą wiedzę od nas, czyli z ich osiągnięciami w obszarze zagadnień niematerialnych, duchowych. Dlatego nasze projekty preferują tradycyjną urbanistykę, architekturę, estetykę i nastrój przestrzeni. Sądzimy, że to właśnie owocuje silnym związkiem emocjonalnym mieszkańców naszych osiedli z miejscem zamieszkania, co ich jednoczy i dobrze służy budowaniu lokalnych społeczności.

Jak działa ODZYSKWA?

Opracowane w Laboratorium firmy Dworek Polski  odzyskwy za kilka lat zapewne będą standardem w Europie. Nie ma na świecie urządzenia o podobnych parametrach ekologicznych i ekonomicznych. Efektywność ich jest podobna do systemu kolektorów słonecznych, ale cena wielokrotnie niższa. Po raz pierwszy urządzenia te zostały zastosowane w osiedlu firmy Dworek Polski w Kędzierówce. Jest to pierwsze na świecie komercyjne osiedle, w którym całość energii do ogrzewania wody pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Dziś odzyskwy są montowane we wszystkich nowych domach budowanych przez  firmę Dworek Polski.

W 2013 roku osiedla firmy Dworek Polski zostały uznane w konkursie Komisji EU za najlepsze w Europie niskoemisyjne projekty w dziedzinie budownictwa.

Zwiń

OdzyskWA - Eco Patent nr 1

OdzyskWA - Eco Patent nr 1
Opracowane w Laboratorium firmy Dworek Polski  odzyskwy za kilka lat zapewne będą standardem w...
Zobacz produkty: