Energywater® to przepływowy galwaniczny uzdatniacz wody. Jego pierwszą i podstawową funkcją jest eliminacja kamienia z instalacji i zabezpieczenie jej przed jego ponownym osadzaniem się. Cała reszta zalet to pochodne głównej funkcji. Energywater® zabezpiecza sanitariaty, prysznice, krany, wszystkie urządzenia AGD podłączone do instalacji oraz urządzenia wykorzystujące wodę sieciową, wydłużając ich żywotność. ... Czytaj dalej

Energywater® to przepływowy galwaniczny uzdatniacz wody. Jego pierwszą i podstawową funkcją jest eliminacja kamienia z instalacji i zabezpieczenie jej przed jego ponownym osadzaniem się. Cała reszta zalet to pochodne głównej funkcji. Energywater® zabezpiecza sanitariaty, prysznice, krany, wszystkie urządzenia AGD podłączone do instalacji oraz urządzenia wykorzystujące wodę sieciową, wydłużając ich żywotność.

Jak działa galwaniczny uzdatniacz wody Energywater®?

Energywater® spełnia więc taką funkcję jak stacje uzdatniające będąc przy tym nieporównywalnie tańszy w zakupie i użytkowaniu. Ma też znaczną przewagę nad innymi tego typu urządzeniami – woda uzdatniona przez Energywater® zachowuje wszystkie składniki mineralne – wapń, magnez, sód, potas oraz pierwiastki śladowe – miedź, selen, cynk niezbędne dla naszego zdrowia.

Uzdatniacz galwaniczny Energywater®, w odróżnieniu do stacji uzdatniających, zmienia strukturę samych minerałów zawartych w przepływającej przez niego wodzie, ale nie zmienia jej składu chemicznego.

Galwaniczny uzdatniacz wody Energywater®, wyłączny dystrybutor Ciepło-Tech Sp. j.

Jak przebiega galwaniczny proces uzdatniania wody?

Co takiego się w takim razie dzieje, skoro ten sam skład chemiczny przed zastosowaniem uzdatniacza Energywater® powoduje osad kamienia, a po jego zastosowaniu nie tylko go eliminuje ale oczyszcza jeszcze instalację z już nagromadzonych osadów?

W dostarczanej do naszych domów wodzie transportowany jest m.in. wapń.

Pod wpływem dynamiki i zmiany temperatury, wytrąca się z niego kalcyt, główny winowajca osadów niszczących nasze instalacje i sprawca wszelkich trudności w utrzymaniu sanitariatów, kranów, pryszniców, sprzętów AGD itd.

Kalcyt ma formę trójkątną, sprzyjającą wczepianiu się w ścianki rur, łączeniu się kolejnych jego cząstek i nawarstwiania osadów. Tutaj właśnie przychodzi z pomocą galwaniczny uzdatniacz wody Energywater®.

Jony cynku uwalniane przez jego rdzeń, powodują, że zamiast kalcytu wytrącany jest argonit, który ma strukturę rombu.

Cząsteczki argonitu nie tylko są wypłukiwane z instalacji, ale też odrywają istniejące osady a nawet delikatnie oczyszczają rury z powstającej rdzy, wydłużając żywotność instalacji i niższe straty energii.

Uzdatniacz galwaniczny Energywater® MWD działa na zasadzie mokrych połączeń galwanicznych bez zewnętrznego zasilania elektrycznego.

Wewnątrz uzdatniacza znajdują się naprzemiennie elektrody miedziane i cynkowo-tytanowe. Woda przepływając przez rdzeń uzdatniacza Energywater® wytwarza ener-gię elektryczną o potencjale od 0,65 do 0,85 V. To właśnie zachodząca wewnątrz rdzenia reakcja fizyczno-chemiczna powoduje eliminację z wody cząsteczek kalcytu, powodujących powstawanie osadów kamienia.

Korzyści i oszczędności wynikające z instalacji Energywater®

Jest to niepowtarzalne rozwiązanie, dostępne cenowo dla każdego, bardzo łatwe w montażu i nie generujące żadnych dodatkowych kosztów w trakcie użytkowania. Eliminuje kamień z instalacji i znacznie wydłuża żywotność pod-łączonych do niej urządzeń, zwłaszcza drogich wymienników znajdujących się w naszych urządzeniach grzewczych.

Uzdatniacz Energywater® jest jednorazową inwestycją na co najmniej 10 lat, a ponadto nie wymaga  czynności obsługowych. Eliminuje również koszty chemicznego czyszczenia rur. Szeroka gama modeli umożliwia zastosowanie Energywater® w każdej instalacji grzewczej i sanitarnej.

Zwiń

Galwaniczny uzdatniacz wody MWD

Galwaniczny uzdatniacz wody MWD
Galwaniczny uzdatniacz wody – średnica od ½ do 2". Zastosowanie: zabezpieczenie instalacji...
Zobacz produkty: