KOSPEL HPI-4 – nowa pompa ciepła do podgrzewania c.w.u.Firma KOSPEL od 25 lat specjalizuje się w produkcji podgrzewaczy wody. Jest jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy przepływowych, pojemnościowych, wymienników c.w.u., kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. W listopadzie 2014 roku uruchomiła produkcję pomp ciepła. Pierwszym modelem jest pompa do podgrzewania wody użytkowej... Czytaj dalej


KOSPEL HPI-4 – nowa pompa ciepła do podgrzewania c.w.u.

Firma KOSPEL od 25 lat specjalizuje się w produkcji podgrzewaczy wody. Jest jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy przepływowych, pojemnościowych, wymienników c.w.u., kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. W listopadzie 2014 roku uruchomiła produkcję pomp ciepła. Pierwszym modelem jest pompa do podgrzewania wody użytkowej HPI-4.

Niezawodna konstrukcja i trwałe podzespoły
Nowa pompa ciepła firmy KOSPEL może być podłączona do dowolnego zasobnika c.w.u. zarówno w nowej, jak i w modernizowanej instalacji. W pompie zastosowano skraplacz współosiowy, co umożliwia bezpośrednie podgrzewanie wody użytkowej z maksymalną sprawnością. Pompa produkowana jest ze szczególną dbałością o jakość wykonania i niezawodność zastosowanych podzespołów. Wyposażona jest w sprężarkę rotacyjną Hitachi, podwójny parownik o dużej powierzchni wymiany oraz elektroniczny zawór rozprężny. Podczas użytkowania pompy istotny jest poziom hałasu, dlatego w pompie HPI-4 zamontowano cichobieżny wentylator i odpowiednio uszczelniono obudowę. Ważnym elementem jest również zabezpieczenie parownika filtrem powietrza, który chroni go przed zanieczyszczeniami. Wydłuża to dodatkowo żywotność układu i podnosi sprawność podczas wieloletniej eksploatacji.

Duża moc – szybki czas ogrzewania wody
Pompa HPI-4 charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami grzewczymi. Dzięki dużej mocy grzewczej osiągającej 4kW oraz wysokiemu współczynnikowi COP 3,8 (A20 / W45) w sposób oszczędny podgrzewa wodę w czasie nawet o 30-50% krótszym od większości tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Pompa umożliwia bardzo szybkie przygotowanie gorącej wody w gospodarstwie domowym - orientacyjny czas podgrzewania 200 litrów wody od 15°C do 45°C przy temperaturze powietrza na poziomie 20°C wynosi tylko 2 godziny! Doskonale nadaje się również do stosowania w pensjonatach, hotelach czy restauracjach, gdzie potrzebne są znacznie większe ilości gorącej wody - przykładowo zasobnik o pojemności 400L zostanie nagrzany już w ok. 4 godziny.

Inteligentne sterowanie
Pompa jest fabrycznie gotowa do pracy bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień. Elektroniczny układ sterowania mierzy konieczne parametry i optymalnie reguluje pracę sprężarki i zaworu rozprężnego. Użytkownik ma możliwość ustawienia najistotniejszych parametrów: temperatury wody w zasobniku (zakres regulacji mieści się w przedziale 20°C -55°C, optymalna nastawa fabryczna wynosi 55°C) oraz minimalnej temperatury powietrza, przy której działa pompa (zakres regulacji mieści się w przedziale 5°C -15°C, nastawa fabryczna wynosi 5°C). Do pompy można podłączyć dodatkowy programator czasowy, ma ona również możliwość załączania urządzenia podrzędnego (np. grzałki).
Warto także wspomnieć, że pompa ciepła ogrzewając wodę jednocześnie chłodzi i osusza powietrze w pomieszczeniach, w których znajduje się wlot i wylot powietrza. Dzięki temu może spełniać funkcję klimatyzacji.

 

 

ODWIEDŹ PROFIL FIRMY NA FACEBOOKU

Zwiń

Pompa ciepła HPI-4

Pompa ciepła HPI-4
Pompa ciepła HPI-4 służy do podgrzewania wody użytkowej przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w...