Firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej, posiada w swojej ofercie, oprócz szerokiej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych. ... Czytaj dalej

Firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej, posiada w swojej ofercie, oprócz szerokiej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych.

Rosnąca popularność pomp ciepła

Odnawialne źródła energii, jak również technologie na nich oparte, cieszą się coraz większą popularnością i są coraz powszechniej stosowane. Główną przyczyną rosnącego zainteresowania tym zagadnieniem jest znikoma szkodliwość dla środowiska urządzeń wykorzystujących odnawialną energię oraz jej niewyczerpywalna ilość.

System ogrzewania domu Immergas oparty na pompie ciepła i panelach fotowoltaicznych

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się takie rozwiązania, jak pompa ciepła. Jest jednym z najtańszych w eksploatacji sposobów ogrzewania domu, pozwala znacznie zmniejszyć emisję CO2, może pracować w funkcji grzania, chłodzenia oraz produkcji c.w.u. Dobrze dobrana  i zainstalowana pompa ciepła jest urządzeniem właściwie bezobsługowym.

Zalety pomp ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła  Immergas typu powietrze-woda nie wymagają wykonywania kosztownych odwiertów, jak ma to miejsce w przypadku pomp gruntowych typu solanka-woda. Można je zamontować na  każdym etapie inwestycji.

Co więcej, pompy ciepła pracują wydajnie bez względu na porę dnia czy niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy pochmurne niebo. Jedynym czynnikiem, jaki wpływa na ich sprawność, jest temperatura otoczenia, czyli powietrza zasysanego przez urządzenie.

Pompy ciepła Gama Audax Top

Ta gama obejmuje pompy ciepła powietrze-woda typu monoblock. Dzięki wbudowanej pompie obiegowej jest łatwa w instalacji i obsłudze. Odpowiednio zaprojektowany system z ogrzewaniem podłogowym, klimakonwektorami, grzejnikami czy zbiornikiem buforowym jest w stanie zredukować dotychczasowe koszty ogrzewania nawet o połowę, a dodatkowo pozwoli na korzystanie z bardzo efektywnego chłodzenia.

Pompy ciepła Gama Magis Pro

Magis Pro to pompy ciepła powietrze-woda typu split, składające się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej. W pompach tej gamy hydrauliczna część układu jest oddzielona od układu chłodniczego i umieszczona w jednostce wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna realizuje wymianę ciepła między jednostką zewnętrzną (układ chłodniczy) a instalacją grzewczą. W porównaniu do pomp ciepła typu monoblok układ hydrauliczny w całości znajduje się w pomieszczeniu.

System hybrydowy Magis Combo

Autonomiczny system grzewczy składający się z pompy ciepła powietrze-woda typu split zintegrowanej z gazowym kotłem kondensacyjnym. Takie połączenie uniezależnia ją od innych źródeł ciepła. Posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Zobacz także
System MAGIS COMBO to tzw. hybryda: pompa ciepła powietrze - woda typu „Split” zintegrowana z gazowym kotłem kondensacyjnym.
>

Hybryda Magis Combo została użyta w autorskim projekcie, jakim jest Dom Optymalny

Dom Optymalny to modelowy dom energooszczędny zaprojektowany przez utytułowanego w Polsce i za granicą architekta Roberta Koniecznego. To rozwiązanie, we współpracy z instalacją fotowoltaiczną, ze znaczną nadwyżką spełnia wymagania WT2020 wobec wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP.

Immerwater 300 INOX V3

Immerwater 300 INOX V3 - pompa ciepła typu powietrze-wodaPompa ciepła typu powietrze-woda, przeznaczona do montażu w pozycji stojącej. Zbiornik ze stali nierdzewnej INOX o pojemności 300 l zapewni ciepłą wodę użytkową 4-5 osobowej rodzinie. Dodatkowa wężownica zainstalowana w zbiorniku umożliwia współpracę pompy z dodatkowym źródłem ciepła, na przykład z instalacją solarną.

Automatyka posiada funkcję wyboru pomiędzy różnymi trybami pracy, pełną autodiagnostykę, funkcję „wakacje”, funkcję automatycznego wygrzewu antybakteryjnego oraz możliwość programowania cyklu czasowego dla przygotowania ciepłej wody.

Zwiń

MAGIS COMBO - HYBRYDA - POMPA CIEPŁA POWIETRZE...

MAGIS COMBO - HYBRYDA - POMPA CIEPŁA POWIETRZE WODA+KOCIOŁ KONDENSACYJNY
Urządzenie hybrydowe typu split, łączące w jednostce wewnętrznej elementy pompy ciepła z gazowym...

AUDAX TOP ERP - POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA

AUDAX TOP ERP - POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA
Urządzenie typu monoblok, z hermetycznie zamkniętym czynnikiem chłodniczym, dzięki czemu do...

AUDAX TOP ERP - POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA

AUDAX TOP ERP - POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA
Urządzenie typu split składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. całość układu...

IMMERWATER 300 INOX − POMPA CIEPŁA POWIETRZE-WODA DO C.W.U.

IMMERWATER 300 INOX − POMPA CIEPŁA POWIETRZE-WODA DO C.W.U.
wbudowany zasobnik c.w.u. o pojemności 300 litrów wbudowana dodatkowa wężownica do podłączenia...

Filtr magnetyczny CLEANWATER

Filtr magnetyczny CLEANWATER
To rozwiązanie, które chroni wszystkie elementy instalacji centralnego ogrzewania - podczas...

Termostaty TYBOX

Termostaty TYBOX
Termostaty TYBOX przeznaczone są do regulacji temperatury pomieszczeń. Możliwość nastawienia...
Zobacz produkty: