Wizyt: 44964

REGULUS - system

REGULUS®-system - miedziano-aluminiowe systemy grzejnikowe

Telefon 33 496 99 99, 33 815 10 25
Faks 33 496 99 99, 33 815 10 25
E-mail regulus@regulus.com.pl

Adres Grażyńskiego 51 , 43-300 Bielsko-Biała

            REGULUS®-system jest producentem polskim zajmującym się wytwarzaniem grzejników centralnego ogrzewania. Firma działająca od roku 2000 rokrocznie rozszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania, które cechuje wysoka innowacyjność, estetyka oraz wyróżniające je szczególne walory... Czytaj dalej
 
 
 
 
 
 

REGULUS®-system jest producentem polskim zajmującym się wytwarzaniem grzejników centralnego ogrzewania.

Firma działająca od roku 2000 rokrocznie rozszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania, które cechuje wysoka innowacyjność, estetyka oraz wyróżniające je szczególne walory użytkowe. Wszystkie liczące się w Polsce grupy handlowe, zajmujące się techniką grzewczą, posiadają wyroby oznaczone marką REGULUS®-system w koszyku oferowanych produktów.

Produkty te są chętnie stosowane między innymi w projektach nowoczesnych, energooszczędnych obiektów, gdzie prócz estetyki i funkcjonalności na plan pierwszy wysuwa się łatwa sterowalność oraz ekonomika procesu grzania połączona z wysokim komfortem cieplnym.

Produkty firmy, podzielone na trzy grupy wyodrębnione w zależności od ich umiejscowienia, tworzą jednolity pod względem dynamiki pracy system dystrybucji ciepła:

 • grzejniki ścienne
 • grzejniki wewnątrzścienne
 • grzejniki podłogowe kanałowe

REGULUS®-system – miedziano-aluminiowe systemy grzejnikowe

Grzejniki ścienne REGULUS®-system REGULLUS oraz REGULUS®-system SOLLARIUS

Typy:

 • REGULUS®-system REGULLUS – owalna górna osłona, pofalowana powierzchnia czołowa, dostępne również wersje:

- E-VENT – grzejnik z wentylatorem zamontowanym od dołu

- PLAN – grzejnik z płaskim frontem

 • REGULUS®-system SOLLARIUS – płaska górna osłona, pofalowana powierzchnia czołowa, dostępne również wersje:

- E-VENT– grzejnik z wentylatorem zamontowanym od dołu

- PLAN – grzejnik z płaskim frontem

- DUBEL – grzejnik o podwojonej grubości (18 cm)

- S-CORNER – grzejnik narożny, kąt 90º

- DECOR – grzejnik dekoracyjny – wąski, wysoki

- INSPIRO - linia niskich i cienkich grzejników

Sposób zasilania:

 • R, RP – zasilane z boku (obustronne)
 • RD, RDB – zasilane od dołu (obustronne), z wbudowanym zaworem termoregulacyjnym lub bez niego
 • RDC – zasilane centralnie od dołu (w osi grzejnika)

Charakterystyka budowy:

 • układ wodny – równo rozmieszczone poziome rury miedziane DIN15 połączono pionowymi kolektorami zbiorczymi z rur miedzianych DIN20.
 • układ oddawania ciepła – ściśle zespolone z rurami miedzianymi lamelki aluminiowe tworzą ożebrowanie oraz powierzchnię ściany czołowej i tylnej grzejnika; woda ma kontakt wyłącznie z miedzią; między miedzią i aluminium jest trwałe, suche zespolenie mechaniczne; wszystkie osłony grzejnika wykonane są z czystego aluminium.

Wykończenie powierzchni - nowa wersja: odtłuszczanie, lakierowanie farbą proszkową, malowanie na dowolny dostępny kolor z palety RAL - bez dopłaty, w cenie katalogowej. Dopłata 10% do ceny katalogowej do wykończenia w wersji metalicznej i strukturalnej.

Ciśnienie robocze [MPa]: do 1,5

Moc cieplna przy parametrach 75/65/20°C [W]: 128-5554

Temperatura zasilania [°C]: do +110

Wymiary - nowa wersja [mm]:   

 • wysokość: REGULLUS: 125-1120 SOLLARIUS: 120-1115, DECOR: 1385-1925 DUBEL: 120-570, INSPIRO: 300 INSPIRO E-VENT: 400
 • długość: od 400 do 2000, E-VENT - 600; 1000; 1400, 1800
 • głębokość: 90, DUBEL - 180, INSPIRO - 65

Pojemność wodna [dm3]: 0,12-2,78

Masa [kg]: 0,80-24,3

Montaż: na ścianie oraz jako wolno stojące na konsolach montowanych do podłogi.

Wyposażenie w cenie: odpowietrznik ręczny Ø ½ cala, wieszaki montażowe, wkręty, uszczelki, w grzejnikach RD wbudowany zawór termostatyczny z nastawą wstępną.

Zastosowanie:

Grzejniki ścienne REGULUS®-system stosuje się we wszystkich segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i usługowego, a także w obiektach sportowych i użyteczności publicznej. Można je stosować w każdego typu instalacji: z miedzi, tworzywa sztucznego czy tradycyjnej stalowej. Współpracują z kotłami stałopaliwowymi, gazowymi, kondensacyjnymi i pompami ciepła (bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła oraz wersje wzmocnione wentylatorem to ważne argumenty na korzyść ogrzewania wodą o niskiej temperaturze).

Ze względu na niską wagę można je montować na ścianach gipsowo-kartonowych. W ofercie szeroki zakres długości i wysokości, a także wersje: narożne, o podwójnej grubości oraz z wentylatorem. Grzejniki niskie, stojące na nóżkach mocowanych do posadzki można montować pod dużymi oknami, trybunami, grzejniki wąskie, wysokie nadają się do montażu na filarach, słupach, ślepych ścianach, wersje o wzmocnionej powierzchni – tzw. wykonanie basenowe znajdują zastosowanie w miejscach o dużej wilgotności powietrza, grzejniki z wmontowanym wentylatorem sprawdzają się w miejscach użytkowanych okresowo, gdzie konieczne jest szybkie dogrzanie wnętrza, a także w obiektach o dużej kubaturze i dużym zapotrzebowaniu na ciepło, dzięki zastosowaniu grzejników z wentylatorem można ograniczyć wielkość grzejników ściennych.

Grzejniki REGULUS®-system można wypełniać płynem niezamarzającym, nadają się również na wymianę za tradycyjne żeberka – dostępny rozstaw 50 mm. Ich niska temperatura dotykowa sprawia, że sprawdzają się w domach opieki oraz placówkach oświatowych i dydaktycznych.

Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS®-system CANAL

Typy

 • REGULUS®-system CANAL – sposób emisji ciepła: naturalna konwekcja
 • REGULUS®-system CANAL VENT– sposób emisji ciepła: cyrkulacja powietrza wymuszona wentylatorem
 • REGULUS®-system FRACTAL CANAL – modułowe ogrzewanie podłogowe kanałowe, sposób emisji ciepła: naturalna konwekcja

Elementy systemu: wanna kanału, grzejnik – wymiennik kanałowy, podest wraz z obramowaniem, opcjonalnie – wentylator i sterownik temperatury, podest posezonowy

Typoszeregi grzejników: SOLO, DUO, QUATTRO, DUBEL, TRIOVENT, QUATTROVENT

Charakterystyka budowy: analogiczna jak grzejników ściennych REGULUS®-system: układ wodny to pakiet rur miedzianych, układ oddawania ciepła – lamelki aluminiowe o znacznie większym zagęszczeniu niż w grzejnikach ściennych, oddawanie ciepła – konwekcja naturalna lub cyrkulacja powietrza wymuszona wentylatorem; wszystkie elementy systemu (poza podestami) pokryte są farbą proszkową RAL 5008 (ciemny granat)

Ciśnienie robocze [MPa]: do 1,5

Moc cieplna 1mb 75/65/20 [W]: 364-2256 – w zależności od wysokości systemu

Wymiary [mm]:

 • zestawu (wys./szer./dł. pojedynczego modułu): (80-700)/(250-400)/(600-3000)
 • podestu (szer./dł. pojedynczego odcinka): (250, 300, 350, 400)/(600-5000)
 • wanny: minimalna wysokość całkowita wanny wraz z podestem wynosi 80 mm, szerokość – 250, 300, 350, 400 mm, pojedyncze odcinki o długości do 3000 mm można łączyć szeregowo w jeden kanał grzewczy dowolnej długości

Pojemność wodna wymienników [dm3]: 0,06-1,1

Masa wymienników [kg]: 0,8-7,8

Typy podestów:

 • aluminiowe – dwa wzory: poprzeczne i wzdłużne. Podesty poprzeczne dostępne są w wersjach: sztywnej (fix) oraz rolowanej (roll). Podesty wzdłużne występują wyłącznie w wersji fix. Szczeble aluminiowe – zarówno we wzorze poprzecznym jak i wzdłużnym – mogą mieć dystans 7, 10 lub 13 mm. Pomalowane są standardowo na kolor srebrny perłowy (na zlecenie inwestora na inne kolory wg palety RAL – bez dopłaty). W ofercie również szczeble anodowane – do wyboru 5 kolorów.
 • drewniane – z dębu, buku, jesionu. Występują tylko w wersji poprzecznej i rolowanej (roll). Oferta obejmuje dwa wzory: listwę i kość. Dystans między szczeblami w wersji kość wynosi 17 mm, natomiast w wersji listwa 11 mm. Podesty drewniane można zamówić w wersji impregnowanej lub surowej.
 • posezonowy – unikalne rozwiązanie – występujące wyłącznie w ofercie REGULUS®-system. Maskuje i zabezpiecza umieszczoną w podłodze wannę po zakończonym sezonie grzewczym. Dno i obramowanie z aluminium (pusty podest posezonowy) inwestor wypełnia materiałem z którego wykonana jest podłoga (klepki, płytki, panele itp.).

Zastosowanie:

System ogrzewania podłogowego kanałowego może pełnić rolę ogrzewania samodzielnego lub wspomagającego. Liniowy element grzejny, schowany we wnęce w posadzce, umieszczony jest wzdłuż miejsc charakteryzujących się największymi stratami ciepła – przeszklenia, wyjścia na taras, przewiązki, wiatrołapy itp. Kurtyna ciepłego powietrza chroni witryny i okna balkonowe przed zaparowaniem.

W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego płaszczyznowego system kanałowy daje możliwość montażu bez względu na rodzaj posadzki, parkiet, deski, panele, ceramika, wykładzina, laminat, kamień. Kanałowe systemy grzewcze REGULUS®-system można stosować w każdego typu instalacji: z miedzi, tworzywa sztucznego czy tradycyjnej stalowej. Współpracują z kotłami stałopaliwowymi oraz kondensacyjnymi i pompami ciepła – bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła oraz wersje wzmocnione wentylatorem to ważne argumenty na korzyść ogrzewania wodą o niskiej temperaturze.

System ogrzewania podłogowego kanałowego znajduje zastosowanie we wszystkich segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i usługowego, a także w obiektach sportowych i użyteczności publicznej. Sprawdza się także w obiektach wielkokubaturowych – sakralnych, salonach samochodowych i wystawienniczych oraz obiektach obsługi pasażerów.

Stosowany jest również w halach sportowych, siłowniach, obiektach typu SPA i o podwyższonej wilgotności powietrza, takich jak baseny, myjnie, pralnie (w takich miejscach warto zastosować zestawy z podestami anodowanymi, które cechuje zwiększona odporność na niekorzystny wpływ wilgoci, czynników atmosferycznych i chemicznych). Ogrzewanie kanałowe sprawdza się również w obiektach o charakterze kulturalnym, budowlach obsługi bankowej, turystyki, handlu oraz gastronomii, rekomendowane jest również do budowli z bali, szczególnie z podestami w wykonaniu drewnianym.

Grzejniki REGULUS®system - cechy szczególne:

 • miedziano-aluminiowe
 • pofalowana, bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła, to ważna cecha przy ogrzewaniu opartym na niskiej temperaturze czynnika grzewczego – kotły kondensacyjne, pompy ciepła
 • wysoka efektywność w niskich temperaturach zasilania – miedź i aluminium posiadają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła (kilkakrotnie wyższy od stali i żeliwa) – ciepło emitowane jest nawet przy niewielkiej różnicy temperatur (grzejnika i otoczenia)
 • niewielka masa własna i mała pojemność wodna to wysoka dynamika grzania, grzejniki szybko osiągają pełną moc znamionową dla danej temperatury zasilania – niska bezwładność cieplna
 • niska bezwładność cieplna umożliwia precyzyjne, energooszczędne i łatwo sterowalne ogrzewanie, to efektywna praca w nowoczesnych, sterowanych systemach c.o.
 • wysoka odporność na zmienne i wysokie ciśnienie
Zwiń

Grzejnik REGULLUS z owalną górną osłoną i pofalowanym...

Grzejnik REGULLUS z owalną górną osłoną i pofalowanym frontem
wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białych 25 lat...

Grzejnik SOLLARIUS z płaską górną osłoną i pofalowanym...

Grzejnik SOLLARIUS z płaską górną osłoną i pofalowanym frontem
wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białych 25 lat...

Grzejnik SOLLARIUS PLAN z płaską górną osłoną i płaskim...

Grzejnik SOLLARIUS PLAN z płaską górną osłoną i płaskim frontem
wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białyc 25 lat...

Grzejnik SOLLARIUS DECOR - wąskie, wysokie modele z...

Grzejnik SOLLARIUS DECOR - wąskie, wysokie modele z płaską górną osłoną i płaskim frontem
wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białych 25 lat...

Grzejnik SOLLARIUS DUBEL o podwójnej grubość (18 cm), z...

Grzejnik SOLLARIUS DUBEL o podwójnej grubość (18 cm), z płaską górną osłoną
Prawie dwukrotnie większa moc w stosunku do grzejników o standardowej grubości (9...

Grzejnik SOLLARIUS S-CORNER – narożny (kąt 90°) z płaską...

Grzejnik SOLLARIUS S-CORNER – narożny (kąt 90°) z płaską górną osłoną
wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białych 25 lat...

Grzejnik REGULUS®-system REGULLUS METALLIC

Grzejnik REGULUS®-system REGULLUS METALLIC
Klasyka REGULUS®-system, linia grzejników z owalną, perforowaną górną osłoną. Do montażu na...

Grzejnik E-VENT – wodny z wentylatorem – o 30% większa moc

Grzejnik E-VENT – wodny z wentylatorem – o 30% większa moc
wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białyc 25 lat...

Grzejniki - wykonanie basenowe

Grzejniki - wykonanie basenowe
10 lat gwarancji – wykonanie basenowe wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie...

Ogrzewanie podłogowe kanałowe CANAL

Ogrzewanie podłogowe kanałowe CANAL
sposób emisji ciepła: naturalna konwekcja 25 lat gwarancji na szczelność wymiennika głębokość...

Ogrzewanie podłogowe kanałowe CANAL VENT

Ogrzewanie podłogowe kanałowe CANAL VENT
sposób emisji ciepła: cyrkulacja wspomagana wentylatorem 25 lat gwarancji na szczelność...
Zobacz produkty: