Marka Weber jest znakiem rozpoznawczym wielu znanych materiałów budowlanych oraz kompleksowych rozwiązań z zakresu elewacji (systemów ociepleń, tynków dekoracyjnych, farb), układania płytek i kamienia naturalnego, podkładów podłogowych i posadzek, hydroizolacji i zapraw technicznych. Innowacyjne rozwiązania Weber dostępne są w 48 krajach. W Polsce marka obecna jest od 1995 roku, a kształt dzisiejszej, bogatej oferty jest... Czytaj dalej

Marka Weber jest znakiem rozpoznawczym wielu znanych materiałów budowlanych oraz kompleksowych rozwiązań z zakresu elewacji (systemów ociepleń, tynków dekoracyjnych, farb), układania płytek i kamienia naturalnego, podkładów podłogowych i posadzek, hydroizolacji i zapraw technicznych. Innowacyjne rozwiązania Weber dostępne są w 48 krajach.

W Polsce marka obecna jest od 1995 roku, a kształt dzisiejszej, bogatej oferty jest efektem połączenia firm Weber Terranova, maxit oraz Deitermann. Weber w Polsce zatrudnia ponad 260 pracowników, posiada 3 fabryki, a także terminale logistyczne wraz z centrami barwienia. Od 2009 Weber działa w ramach spółki Saint-Gobain Construction Products Polska. Więcej informacji na www.netweber.pl.

Weber oferuje nowy produkt do hydroizolacji – dwukomponentową polimerowo-bitumiczną masę uszczelniającą weber.tec 920. Wyrób charakteryzuje bardzo dobra elastyczność i wysoka pozostałość masy suchej po związaniu (80%). Właściwości weber.tec 920 pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie hydroizolacyjne zagłębionych w gruncie części budynków – wysoce elastyczna powłoka wykonana z produktu mostkuje rysy powyżej 2 mm, a dzięki wiązaniu w wyniku reakcji chemicznej, po krótkim czasie staje się odporna na deszcz.

Weber.tec 920 znajduje zastosowanie jako izolacja w gruncie, na przykład ław lub ścian fundamentowych, a także stropów garaży podziemnych oraz jako izolacja międzywarstwowa, na przykład pod jastrychem na tarasach, balkonach czy w pomieszczeniach mokrych.

  • Hydroizolacja wykonana z weber.tec 920 jest odporna na starzenie się, naturalnie występujące w gruncie agresywne substancje i działanie mrozu, a jego cena jest przyjazna dla portfela inwestora. Bazuje na wysokiej jakości składnikach, nie zawiera rozpuszczalników.
  • Nowy produkt jest wysoce odporny na działanie wody, w tym także wody morskiej. Ma dobrą przyczepność do podłoża, zarówno do powierzchni poziomych, jak i pionowych. Współpracuje z każdym podłożem mineralnym – można go aplikować m.in. na cegły czy bloczki silikatowe bez konieczności tynkowaniapodłoża.


CHARAKTERYSTYKA
Rodzaj materiału: dwuskładnikowa, polimerowo-bitumiczna masa uszczelniająca (KMB)
Baza: tworzywa sztuczne, bitum, wypełniacz polistyrenowy
Rozpuszczalniki: brak
Kolor: czarny
Zużycie: od 4 do 5 l w zależności od warunków gruntowo-wodnych
Gęstość gotowej do nakładania masy [kg/dm3]: ok. 0,75
Obciążalność mechaniczna (powierzchniowa) [MN/m2]: 0,3
Wodoszczelność: odporna na 7,5 m słupa wody
Temperatura stosowania [°C]: od+ 3 do + 35
Czas obróbki: 1-2 godziny (przy 20°C)
Dokumenty: spełnia kryteria europejskiej normy: PN-EN 15814
Aprobaty i certyfikaty: PN-EN607, PN-EN612
Nagrody: Solidna Firma, Gazele Biznesu, Złoty Laur Konsumenta, Przedsiębiorstwo Fair Play, Euromarka

ODWIEDŹ PROFIL FIRMY NA FACEBOOKU

Zwiń

Hydroizolacja fundamentów

Hydroizolacja fundamentów
1. Żelbetowa płyta denna2. Izolacja pozioma weber.tec 8243. Grunt weber.tec 9014. Masa...

Hydroizolacja balkonów

Hydroizolacja balkonów
1. Płyta żelbetowa2. Warstwa sczepna weber.rep 7513. Jastrych spadkowy weber.fl oor RAPID4....

Hydroizolacja pomieszczeń mokrych

Hydroizolacja pomieszczeń mokrych
1. Strop żelbetowy2. Paroizolacja3. Styropian4. Folia polietylenowa5. Siatka stalowa6. Jastrych...
Zobacz produkty: