Ytong Interio - nowy wymiar przestrzeni

Ytong Interio - nowy wymiar przestrzeni

Nowe bloczki YTONG INTERIO to lekka i wytrzymała alternatywa dla ścian działowych z płyt gipsowych. To także krok w kierunku zmniejszenia obciążeń stropów i odciążenia konstrukcji budynku. Wykonane z betonu komórkowego odmiany PP3/0,5, bloczki YTONG INTERIO o grubości 115 mm i wysokości 399 mm to około 10-15% mniejsze obciążenie stropów, niż w przypadku ścian z zazwyczaj stosowanych bloczków odmiany 600, nie wspominając o tak ciężkich materiałach, jak silikaty czy ceramika. Ścianki z bloczków YTONG INTERIO doskonale nadają się do stosowania w budynkach o różnej konstrukcji stropów, w tym drewnianej, gdzie obciążenie często jest kluczowym czynnikiem przy wyborze materiału do ścian.

Bloczki YTONG INTERIO to niezwykła prostota wznoszenia ścian. Najważniejsze korzyści dla wykonawcy:

  • Łatwość obróbki – mało pracochłonne piłowanie, przycinanie, szlifowanie i wygładzanie sprawia, że z bloczków YTONG można wykonać ściany o  skomplikowanych kształtach i gładkich powierzchniach.
  • Lekkość – elementy YTONG mają niską gęstość, przez co są łatwe do przetransportowania, a ich obróbka jest prosta.
  • Szybkość montażu – dzięki wysokiej dokładności wymiarowej i łączeniu na pióro i wpust oraz zaprawę klejową ścianki działowe z bloczków YTONG są proste do wykonania i  nie wymagają wysokich nakładów pracy.
  • Niskie zużycie zaprawy – łączenie na pióro i wpust zmniejsza zużycie zaprawy o ok. 40% i sprawia, że budowa jest czystsza i jeszcze mniej pracochłonna.

Murowane na zaprawę do cienkich spoin SILKA-YTONG, ściany z bloczków YTONG INTERIO nie wymagają wypełniania spoin pionowych. Konieczność tą eliminuje połączenie na pióro i wpust. Pierwszą warstwę najlepiej wykonać z bloczków YTONG PP4/0,6 gr. 11,5 cm i wys. 19,9 cm, które można łatwo wypoziomować. Wszystkie elementy YTONG można z łatwością docinać za pomocą piły widiowej, a ich powierzchnię wygładzać pacą do szlifowania.