Zaprawa do cienkich spoin SILKA YTONG

Zaprawa do cienkich spoin SILKA YTONG

Do murowania wszystkich bloczków YTONG i bloków SILKA używa się zaprawy systemowej SILKA YTONG. Nie tylko skraca ona czas budowy, ale przede wszystkim pozwala uniknąć mostków) termicznych w murze. Jej wysoka jakość gwarantuje bardzo dobrą współprace z blokami SILKA i bloczkami YTONG oraz zachowanie najoptymalniejszych parametrów ścian.

Przygotowaną zgodnie z instrukcją na opakowaniu zaprawę rozprowadza się na powierzchni bloczków za pomocą odpowiednio dobranej kielni systemowej YTONG lub SILKA. Podłoże musi być nośne, czyste oraz wolne od kurzu. W tym celu po ułożeniu każdej warstwy bloczków należy przeszlifować jej górną powierzchnię (w przypadku bloczków YTONG) oraz oczyścić z kurzu szczotką. Grubość warstwy zaprawy powinna wynosić 1-3 mm.

Stosowanie zapraw do cienkich spoin SILKA-YTONG pozwala na prostsze i szybsze murowanie. Jednocześnie, mniejsze zużycie zaprawy oznacza, że budowa jest czystsza, a jej efekt – bardziej precyzyjnie wykonane i równe ściany. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze. Natomiast wymurowana na cienkiej spoinie przegroda będzie pozbawiona mostków termicznych, które przyczyniają się do strat ciepła w budynku.

FILM