Ściany zewnętrzne jednowarstwowe

Ściany zewnętrzne jednowarstwowe

Doskonałe parametry izolacyjności cieplnej bloczków Termalica pozwalają na wznoszenie jednorodnych ścian  jednowarstwowych bez konieczności dodatkowego ocieplenia muru wełną lub styropianem.  Ze względu na pełne i optymalne wykorzystanie wszystkich zalet Termaliki są one najbardziej polecane.

Ściany jednowarstwowe charakteryzują się krótkim czasem  wykonania. Tworzą  równe i gładkie przegrody, które  wewnątrz wykańcza się  tynkami i gładziami o grubości ok. 5-10mm, a na zewnątrz pokrywa tynkami  tradycyjnymi mineralnymi  lub  cienkowarstwowymi dekoracyjnymi.

Gładka powierzchnia ścian z bloczków na cienkie spoiny umożliwia także bezpośrednie klejenie płytek ceramicznych w łazienkach i kuchniach bez konieczności wcześniejszego tynkowania i wyrównywania murów. Łatwość wykonywania bruzd i otworów w ścianach z betonu komórkowego przy użyciu prostych narzędzi takich jak rylec, zdecydowanie ogranicza koszty robocizny i przyśpiesza układanie przewodów elektrycznych, ogrzewania i wodno-kanalizacyjnych.

Ściany jednowarstwowe wykonujemy z bloczków najlżejszych odmian Termalica 300, 350 i 400 o grubości  48, 40 i 36,5 cm, które zapewniają najlepsze właściwości cieplne.

Najcieplejsza ściana  jednowarstwowa w systemie Termalica z bloczka o grubości 48 cm zapewnia  doskonały współczynnik przenikania ciepła U = 0,173 W/m2K.

Pełna lista oferty z kategorii Ściany zewnętrzne jednowarstwowe