Filmy

KOMPLEKSOWA IZOLACJA - CHŁODNIA I SORTOWNIA W NATRYSKOWEJ PIANCE POLIURETANOWEJ SYSTEM SAAPPUR

Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na mur, jest sprawdzonym sposobem na skuteczną izolację termiczną. Wystarczy wymurować ściany z pojedynczej cegły, pustaka, bloczka a następnie natryskać piankę od wewnątrz pomieszczenia. Tak izoluje się obecnie chłodnie, przechowalnie owoców i warzyw, przechowalnie ziemniaków, przechowalnie materiału szkółkarskiego i niektóre magazyny przemysłowe. Izolacja z pianki natryskowej, naniesiona na sztywne podłoże, tworzy z nim stabilną barierę termiczną, a zarazem uszczelnia budynek od przedmuchów wiatru, chroni przed przesączaniem wody do wewnątrz ( częste zjawisko przy zastosowaniu budulca z cegły silikatowej) Widoczna prezentacja pokazuje zaizolowane obiekty w systemie Saappur.

Pianka poliuretanowa została naniesiona bezpośrednio na pojedynczy mur. W komorze zastosowano grubości izolacji: sufit - 3 cm, ściany 8cm, ściana wewnętrzna od strony sortowni - 6 cm, Wcześniej wykonaliśmy izolację z pianki bezpośrednio na chudziak o grubości 4 cm. Tak wykonana izolacja gwarantuje doskonałe uszczelnienie chłodni (komora gazoszczelna), ale przede wszystkim bardzo dobre parametry termiczne. pomieszczenie sortowni pokryliśmy warstwą pianki o grubości 3 cm.

Jak pokazuje nasze doświadczenie grubość 3 cm na sortowni powinna powstrzymać przemarzanie ścian, a jednocześnie zapewnić właściwą temperaturę do pracy w tym pomieszczeniu zimą. Zapraszamy Państwa do współpracy w zakresie izolacji budynków pianką poliuretanową natryskową w Systemie Saappur. Stosowana przez naszą firmę technologia natrysku skutecznie uszczelnia pomieszczenia, umożliwiając budowanie i adaptację tanim sposobem komór gazoszczelnych „pod kontrolę”
Wojciech Samoraj