Filmy

IZOLACJA CHŁODNI NATRYSK PIANKI POLIURETANOWEJ W SYSTEMIE SAAPPUR

Izolacja komór przechowalniczych, chłodni i innych obiektów związanych z przechowalnictwem owoców, warzyw, ziemniaków, materiału szkółkarskiego wymaga materiałów izolacyjnych stanowiących dobrą, skuteczną izolację termiczną. Takie materiały powinny powstrzymać nadmierne wykraplanie wód kondensacyjnych przy jednoczesnym zatrzymaniu emisji pary wodnej na zewnątrz. Warto wspomnieć o coraz częstszej potrzebie zachowania gazoszczelności pomieszczeń przechowalniczych. Jak do tej pory jedynym - skutecznym i sprawdzonym panaceum na te bolączki jest natryskowa pianka poliuretanowa.

Na filmie można zobaczyć jakie obiekty najczęściej ulegają piankowaniu. Pokazujemy też, jak wyglądają płyty warstwowe, zaledwie po kilku latach użytkowania. Ściany i sufity murowane, tynkowane a także wykonane z płyt warstwowych lakierowanych pokrywają się warstwą grzyba z rodzaju pleśni. Jest to związane ze zjawiskiem kondensacji wody na powierzchniach posiadających bezwładność termiczną. Pianka poliuretanowa jako materiał izolacyjny charakteryzuje się znikomo niską bezwładnością termiczną, stąd zjawisko kondensacji na powierzchni pianki występuje niezwykle rzadko.

Ponadto pianka poliuretanowa nakładana w systemie Saappur posiada strukturę zamkniętą, charakteryzuje się szczelną połyskującą skórą, co utrudnia zagnieżdżanie się na powierzchni tego rodzaju drobnoustrojów. Natryśnięta pianka w komorach w "Systemie Saappur" pozwala utrzymać szczelność obiektu, oraz daje duży opór termiczny. Warto zauważyć , że tak wykonane izolacje obniżają koszty energetyczne, nakład pracy oraz podnoszą jakość przechowywanego produktu.

Zapraszamy Państwa do współpracy w zakresie izolacji obiektów przechowalniczych. Zapraszamy też na naszą stronę internetową www.saappur.pl, można tez pisać - biuro@saappur.pl lub można kontaktować się z nami telefonicznie 22 758 97 24

Dziękuję za obejrzenie tego krótkiego filmu prezentującego niewielki przekrój naszej działalności w sektorze przechowalnictwa
Pozdrawiam
Wojciech Samoraj
Saappur

Saappur

Saappur

Telefon 22 758 97 24
www.saappur.pl
biuro@saappur.pl