Filmy

Dom inteligentny - wdrożenie i uruchomienie systemu Grenton

Pora na uruchomienie domu inteligentnego pod Warszawą.

Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, roletami, kinem domowym, systemem alarmowym, podlewaniem ogrodu - to podstawowe funkcjonalności domu inteligentnego. Wystarczy zaprogramować funkcje, by dom zaczął reagować. Warto wiedzieć, że dom inteligentny to sterowanie domem bez nieustannej ingerencji użytkowników. Różne scenariusze przewidują „zachowania” domu, gdy są domownicy, gdy ich nie ma, gdy ktoś wstaje w nocy, gdy ogród jest przesuszony, itp.

Dom inteligenty wie, czy ktoś w danym pomieszczeniu jest, czy go nie ma.

Zapali lub zgasi światło, ustawi temperaturę, podniesie lub opuści roletę. To i funkcjonalne, i - przyznacie - niezwykle ekscytujące... Scenariusze ustala się dopiero po ułożeniu instalacji i zamontowaniu modułów - w jaki sposób dom ma reagować na różne sytuacje? Te ustalenia można dowolnie zmieniać. Oczywiście, znajomość codziennego harmonogramu domowników ułatwia programowanie domu inteligentnego. Po kilku tygodniach użytkowania następuje robocze spotkanie właścicieli domu z instalatorem i korekta scenariuszy.

Dom inteligentny można dowolnie dopasować do oczekiwań i potrzeb.

Co jest sercem systemu Grenton? Moduły sterujące w rozdzielnicy. A w części mieszkalnej, smart panel Grenton - wielofunkcyjne urządzenie, które można w dowolny sposób programować - włączanie funkcji następuje przez dotyk i ruchy ręką. Grenton to system przewodowy oraz bezprzewodowy. Urządzenia bezprzewodowe pozwalają w prosty sposób rozbudowywać system o nowe funkcjonalności już po rozpoczęciu użytkowania domu.

Dom inteligentny to nie gadżet, to system który ułatwia życie w domu i generuje konkretne oszczędności.

A do tego ile jest frajdy? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Zobacz produkty: