MAPEI Polska jest uznanym producentem profesjonalnej chemii budowlanej. Siedem razy z rzędu (w latach 2007 - 2014) firma otrzymała nagrodę Budowlana Marka Roku w kategorii „kleje do płytek” oraz „ fugi” przyznawaną przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na bazie niezależnego badania przeprowadzonego wśród reprezentatywnej grupy polskich wykonawców. W latach 2012, 2013 i 2014 MAPEI uzyskało również tytuł Srebrnej... Czytaj dalej

MAPEI Polska jest uznanym producentem profesjonalnej chemii budowlanej. Siedem razy z rzędu (w latach 2007 - 2014) firma otrzymała nagrodę Budowlana Marka Roku w kategorii „kleje do płytek” oraz „ fugi” przyznawaną przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na bazie niezależnego badania przeprowadzonego wśród reprezentatywnej grupy polskich wykonawców. W latach 2012, 2013 i 2014 MAPEI uzyskało również tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji generalnej, co oznacza, że w opinii profesjonalistów MAPEI należy do ścisłego grona marek budowlanych o najwyższej rozpoznawalności i jakości oferowanych produktów.

W ofercie MAPEI Polska znajdują się:

  • Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego
  • Produkty do montażu posadzek drewnianych
  • Produkty do montażu wykładzin elastycznych i tekstylnych
  • Systemy ociepleń oraz dekoracyjno-ochronnego wykończenia elewacji
  • Domieszki do betonu
  • Dodatki do mielenia cementu
  • Cementowe i żywiczne posadzki przemysłowe
  • Specjalistyczne produkty linii budowlanej (w tym renowacje zabytków, wzmacnianie konstrukcji, syntetyczne membrany hydroizolacyjne oraz produkty stosowane w pracach podziemnych)
Polska jest ważnym rynkiem dla Grupy MAPEI, ze względu na wysoki potencjał wzrostu w sektorze budowlanym (znacznie wyższy niż w zachodniej Europie), wykształconą kadrę oraz wysokiej jakości surowce naturalne niezbędne do produkcji chemii budowlanej. Dlatego Grupa MAPEI systematycznie inwestuje w rozwój infrastruktury w Polsce w ramach trzech firm: MAPEI Polska, Górka Cement w Trzebini (dostawca cementu glinowego dla Grupy) oraz Sopro Polska (również należące do Grupy MAPEI)

Czynniki sukcesu MAPEI Polska to siła międzynarodowej grupy w połączeniu z podejściem lokalnym, a w szczególności:
SPECJALIZACJA: Grupa MAPEI oferuje szeroką gamę specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie produktów odpowiadających na potrzeby klientów z rynku budowlanego.

BADANIA I ROZWÓJ: co roku Grupa MAPEI inwestuje około 5% obrotów oraz angażuje 12% pracowników w realizację projektów badawczych. Oprócz 63 laboratoriów kontroli jakości, Grupa MAPEI posiada 18 laboratoriów badawczo-rozwojowych we Włoszech (Mediolan, Villadossola i Treviso), w Kanadzie (Laval), w USA (Deerfield Beach, Winterhaven i Dalton), w Norwegii (Sagstua), w Niemczech (Wiesbaden i Augustdorf), w Austrii (Langebang ), w Szwajcarii (Sorens), w Polsce (Trzebinia), we Francji (Tuluza), w Singapurze, w Chinach (Szanghaj i Guangzhou) oraz Korei (Jinckeon).

INTERNACJONALIZACJA: proces rozwoju międzynarodowego, rozpoczęty w latach 60tych, trwa do dziś, a jego podstawą jest być jak najbliżej potrzeb lokalnych rynków oraz zredukować do minimum koszty logistyczne.

JAKOŚĆ OPERACYJNA NA POZIOMIE LOKALNYM: zespół MAPEI Polska (kiedyś bardzo młody – dziś, z racji niskiej rotacji - bardziej „dojrzały”) jest niezmiennie głodny sukcesu. Dzięki zaangażowaniu ludzi na wszystkich poziomach i we wszystkich działach MAPEI Polska może zaoferować naszym partnerom biznesowym unikalny serwis. Menedżerowie produktu odpowiedzialni za najważniejsze z 15 linii produktowych, we współpracy z działem technicznym i zespołem sprzedaży, są w stanie identyfikować specyficzne potrzeby polskiego rynku i sprawnie na nie reagować tworząc odpowiednią ofertę produktową.

W rezultacie MAPEI Polska w ostatnim czasie było dostawcą rozwiązań technicznych na tak prestiżowe inwestycje, jak Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Muzeum Śląskie w Katowicach, odcinek Wierzchosławice-Krzyż autostrady A4, Hala Stulecia we Wrocławiu czy II linia stołecznego metra.

KLAROWNA STRATEGIA RYNKOWA: strategia MAPEI Polska opiera się na byciu blisko potrzeb rynku, które pochodzą bezpośrednio od wykonawców, architektów, projektantów i dystrybutorów.

„Aktywnie pracujemy w terenie. 2 samochody szkoleniowe, przemierzające Polskę w ramach projektu MAPEI TOUR, umożliwiają nam prowadzenie wysokiej jakości pokazów produktowych niezależnie od warunków pogodowych.” – mówi Artur Ołubek, Dyrektor Generalny MAPEI Polska. „Dla tych wykonawców, którzy pragną uzyskać certyfikaty zawodowe stworzyliśmy zaawansowany program szkoleniowy MAPEI TEAM, realizowany w naszym centrum w Gliwicach. Doradcy techniczni MAPEI prowadzą prezentacje i uczestniczą w panelach dyskusyjnych podczas najważniejszych konferencji branżowych.”

Tylko w 2014 roku MAPEI Polska przeprowadziło 575 szkoleń technicznych dla 20 000 wykonawców. Tą drogą firma promuje nowe rozwiązania oraz zbiera informacje zwrotne bezpośrednio od wykonawców, by następnie przekazać je do centralnego laboratorium badawczo-rozwojowego MAPEI i wykorzystać do tworzenia produktów dopasowanych do potrzeb lokalnego rynku.
Zwiń

Uszczelniacz i klej hybrydowy MAPEFLEX MS CRYSTAL

Uszczelniacz i klej hybrydowy MAPEFLEX MS CRYSTAL
Elastyczny, transparentny uszczelniacz i klej hybrydowy o wysokim module sprężystości. Nadaje się...

Uszczelniacz akrylowy do ścian ogniowych MAPEFLEX AC-FR

Uszczelniacz akrylowy do ścian ogniowych MAPEFLEX AC-FR
Jednoskładnikowy uszczelniacz akrylowy do ścian ogniowych. Rozszerzalność podczas użytkowania:...

Uszczelniacz akrylowy MAPEFLEX AC4

Uszczelniacz akrylowy MAPEFLEX AC4
Jednoskładnikowa, akrylowa masa uszczelniająca przydatna szczególnie do wypełniania rys i pęknięć...

Uszczelniająca taśma PVC, wzmocniona siatką poliestrową...

Uszczelniająca taśma PVC, wzmocniona siatką poliestrową MAPEBAND PE 120
Uszczelniająca taśma PVC, wzmocniona siatką poliestrową, przeznaczona w szczególności do...

Sznur dylatacyjny MAPEFOAM

Sznur dylatacyjny MAPEFOAM
Gęstość: 40 kg/m3 Wytrzymałość na rozciąganie: 30 N/mm2 Absorpcja wody: brak Kolor:...

Klej epoksydowy ADESILEX PG4 do wklejania taśm dylatacyjnych

Klej epoksydowy ADESILEX PG4 do wklejania taśm dylatacyjnych
Dwuskładnikowy, tiksotropowy klej epoksydowy do wklejania uszczelniających taśm dylatacyjnych...

Poliuretanowa masa uszczelniająca MAPEFLEX PU50 SL

Poliuretanowa masa uszczelniająca MAPEFLEX PU50 SL
Poliuretanowa masa do uszczelnień szczelin dylatacyjnych poziomych lub o nachyleniu do...

Klej IDROSTOP MASTIC

Klej IDROSTOP MASTIC
Zawartość suchej substancji: 100%. Rozpuszczalność w wodzie: nie Temperatura nakładania: od...

Uszczelniacz poliuretanowy MAPEFLEX PU45

Uszczelniacz poliuretanowy MAPEFLEX PU45
Jednoskładnikowa, poliuretanowa masa o właściwościach tiksotropowych, o wysokim module...

Uszczelniacz silikonowy MAPESIL AC

Uszczelniacz silikonowy MAPESIL AC
Jednoskładnikowa masa silikonowa na bazie kwasu octowego, niezawierająca rozpuszczalników, do...

Uszczelniacz silikonowy MAPESIL LM

Uszczelniacz silikonowy MAPESIL LM
Bezrozpuszczalnikowy, bezwonny uszczelniacz silikonowy o sieciowaniu neutralnym, do kamienia...

Taśma do uszczelniania MAPEBAND

Taśma do uszczelniania MAPEBAND
Elastyczna, odporna na alkalia taśma do uszczelniania narożników i szczelin dylatacyjnych, kratek...
Zobacz produkty: