MAPEI Polska jest uznanym producentem profesjonalnej chemii budowlanej. Siedem razy z rzędu (w latach 2007 - 2014) firma otrzymała nagrodę Budowlana Marka Roku w kategorii „kleje do płytek” oraz „ fugi” przyznawaną przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na bazie niezależnego badania przeprowadzonego wśród reprezentatywnej grupy polskich wykonawców. W latach 2012, 2013 i 2014 MAPEI uzyskało również tytuł Srebrnej... Czytaj dalej

MAPEI Polska jest uznanym producentem profesjonalnej chemii budowlanej. Siedem razy z rzędu (w latach 2007 - 2014) firma otrzymała nagrodę Budowlana Marka Roku w kategorii „kleje do płytek” oraz „ fugi” przyznawaną przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na bazie niezależnego badania przeprowadzonego wśród reprezentatywnej grupy polskich wykonawców. W latach 2012, 2013 i 2014 MAPEI uzyskało również tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji generalnej, co oznacza, że w opinii profesjonalistów MAPEI należy do ścisłego grona marek budowlanych o najwyższej rozpoznawalności i jakości oferowanych produktów.

W ofercie MAPEI Polska znajdują się:

  • Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego
  • Produkty do montażu posadzek drewnianych
  • Produkty do montażu wykładzin elastycznych i tekstylnych
  • Systemy ociepleń oraz dekoracyjno-ochronnego wykończenia elewacji
  • Domieszki do betonu
  • Dodatki do mielenia cementu
  • Cementowe i żywiczne posadzki przemysłowe
  • Specjalistyczne produkty linii budowlanej (w tym renowacje zabytków, wzmacnianie konstrukcji, syntetyczne membrany hydroizolacyjne oraz produkty stosowane w pracach podziemnych)
Polska jest ważnym rynkiem dla Grupy MAPEI, ze względu na wysoki potencjał wzrostu w sektorze budowlanym (znacznie wyższy niż w zachodniej Europie), wykształconą kadrę oraz wysokiej jakości surowce naturalne niezbędne do produkcji chemii budowlanej. Dlatego Grupa MAPEI systematycznie inwestuje w rozwój infrastruktury w Polsce w ramach trzech firm: MAPEI Polska, Górka Cement w Trzebini (dostawca cementu glinowego dla Grupy) oraz Sopro Polska (również należące do Grupy MAPEI)

Czynniki sukcesu MAPEI Polska to siła międzynarodowej grupy w połączeniu z podejściem lokalnym, a w szczególności:
SPECJALIZACJA: Grupa MAPEI oferuje szeroką gamę specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie produktów odpowiadających na potrzeby klientów z rynku budowlanego.

BADANIA I ROZWÓJ: co roku Grupa MAPEI inwestuje około 5% obrotów oraz angażuje 12% pracowników w realizację projektów badawczych. Oprócz 63 laboratoriów kontroli jakości, Grupa MAPEI posiada 18 laboratoriów badawczo-rozwojowych we Włoszech (Mediolan, Villadossola i Treviso), w Kanadzie (Laval), w USA (Deerfield Beach, Winterhaven i Dalton), w Norwegii (Sagstua), w Niemczech (Wiesbaden i Augustdorf), w Austrii (Langebang ), w Szwajcarii (Sorens), w Polsce (Trzebinia), we Francji (Tuluza), w Singapurze, w Chinach (Szanghaj i Guangzhou) oraz Korei (Jinckeon).

INTERNACJONALIZACJA: proces rozwoju międzynarodowego, rozpoczęty w latach 60tych, trwa do dziś, a jego podstawą jest być jak najbliżej potrzeb lokalnych rynków oraz zredukować do minimum koszty logistyczne.

JAKOŚĆ OPERACYJNA NA POZIOMIE LOKALNYM: zespół MAPEI Polska (kiedyś bardzo młody – dziś, z racji niskiej rotacji - bardziej „dojrzały”) jest niezmiennie głodny sukcesu. Dzięki zaangażowaniu ludzi na wszystkich poziomach i we wszystkich działach MAPEI Polska może zaoferować naszym partnerom biznesowym unikalny serwis. Menedżerowie produktu odpowiedzialni za najważniejsze z 15 linii produktowych, we współpracy z działem technicznym i zespołem sprzedaży, są w stanie identyfikować specyficzne potrzeby polskiego rynku i sprawnie na nie reagować tworząc odpowiednią ofertę produktową.

W rezultacie MAPEI Polska w ostatnim czasie było dostawcą rozwiązań technicznych na tak prestiżowe inwestycje, jak Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Muzeum Śląskie w Katowicach, odcinek Wierzchosławice-Krzyż autostrady A4, Hala Stulecia we Wrocławiu czy II linia stołecznego metra.

KLAROWNA STRATEGIA RYNKOWA: strategia MAPEI Polska opiera się na byciu blisko potrzeb rynku, które pochodzą bezpośrednio od wykonawców, architektów, projektantów i dystrybutorów.

„Aktywnie pracujemy w terenie. 2 samochody szkoleniowe, przemierzające Polskę w ramach projektu MAPEI TOUR, umożliwiają nam prowadzenie wysokiej jakości pokazów produktowych niezależnie od warunków pogodowych.” – mówi Artur Ołubek, Dyrektor Generalny MAPEI Polska. „Dla tych wykonawców, którzy pragną uzyskać certyfikaty zawodowe stworzyliśmy zaawansowany program szkoleniowy MAPEI TEAM, realizowany w naszym centrum w Gliwicach. Doradcy techniczni MAPEI prowadzą prezentacje i uczestniczą w panelach dyskusyjnych podczas najważniejszych konferencji branżowych.”

Tylko w 2014 roku MAPEI Polska przeprowadziło 575 szkoleń technicznych dla 20 000 wykonawców. Tą drogą firma promuje nowe rozwiązania oraz zbiera informacje zwrotne bezpośrednio od wykonawców, by następnie przekazać je do centralnego laboratorium badawczo-rozwojowego MAPEI i wykorzystać do tworzenia produktów dopasowanych do potrzeb lokalnego rynku.
Zwiń

Poliuretanowy preparat gruntujący PRIMER PU60

Poliuretanowy preparat gruntujący PRIMER PU60
Jednoskładnikowy, rozpuszczalnikowy, poliuretanowy preparat gruntujący, odcinający wilgoć zawartą...

Syntetyczny lateks PLANICRETE

Syntetyczny lateks PLANICRETE
Syntetyczny lateks do uszlachetniania zapraw cementowych i wykonywania warstw...

Poliuretanowy preparat gruntujący PRIMER M

Poliuretanowy preparat gruntujący PRIMER M
Jednoskładnikowy preparat poliuretanowy, niezawierający rozpuszczalnika, do gruntowania podłoży...

Zaprawa cementowo-epoksydowa do gruntowania i...

Zaprawa cementowo-epoksydowa do gruntowania i uszczelniania TRIBLOCK P
Trzyskładnikowa, płynna zaprawa cementowo-epoksydowa do gruntowania i uszczelniania wilgotnych...

Gruntująca żywica epoksydowa PRIMER MF

Gruntująca żywica epoksydowa PRIMER MF
Dwuskładnikowa, niezawierająca rozpuszczalników żywica epoksydowa do gruntowania podłoży...

Gruntujący preparat akrylowy PRIMER 3296

Gruntujący preparat akrylowy PRIMER 3296
Gruntujący preparat akrylowy w dyspersji wodnej, silnie wnikający w głąb podłoża, stosowany do...

Dwuskładnikowa emulsja gruntująca MAPEPRIM SP

Dwuskładnikowa emulsja gruntująca MAPEPRIM SP
Dwuskładnikowy, epoksydowy, bezrozpuszczalnikowy preparat gruntujący do różnego rodzaju...

Akrylowa emulsja gruntująca ECO PRIM T

Akrylowa emulsja gruntująca ECO PRIM T
Akrylowa, bezrozpuszczalnikowa emulsja gruntująca w koncentracie, o bardzo niskiej emisji lotnych...

Dodatek do klejów, mas i fug MAPELECTRIC CP1

Dodatek do klejów, mas i fug MAPELECTRIC CP1
Niezawierający rozpuszczalników, przewodzący dodatek do podkładów, mas wygładzających, klejów i...

Preparat gruntujący PRIMER G CONDUTTIVO

Preparat gruntujący PRIMER G CONDUTTIVO
Niezawierający rozpuszczalników, prądoprzewodzący, syntetyczny preparat gruntujący na bazie żywic...

Preparat gruntujący Primer G

Preparat gruntujący Primer G
Skoncentrowany, szybkoschnący preparat gruntujący na bazie żywic syntetycznych, do podłoży...

Uniwersalny preparat gruntujący Eco Prim Grip

Uniwersalny preparat gruntujący Eco Prim Grip
Uniwersalny, gotowy do użycia preparat gruntujący na bazie żywic akrylowych i specjalnego...