Wizyt: 6922

Sherwin-Williams Poland

Lakiery, bejce, impregnaty do drewna

Telefon 801 000 173, 61 822 17 03
Faks 61 822 11 76
E-mail biuro.poznan@sherwin.com

Adres Brodziszewo, Kopanińska 7 , 64-500 Szamotuły

Altax: Kalendarz prac ogrodowych

Każdy posiadacz ogrodu wie, że jego zielony zakątek wymaga sporych nakładów pracy - pielenie, cięcie, nawożenie i kilka innych niezbędnych prac. Zadań jest dużo, ale z dobrym planem całkiem łatwo nad nimi zapanować! Poniżej prezentujemy harmonogram prac w ogrodzie na cały rok.
Altax: Kalendarz prac ogrodowych

Altax: Znaczenie żywicy w ochronie drewna

Żywica to najważniejsza substancja, która od milionów lat odżywia, pielęgnuje i chroni drzewa. Jest jak naturalny lek, który nadaje lasom długowieczność. Gdy gałąź drzewa złamie się, w miejscu powstania uszkodzenia pojawia się żywica, stająca się naturalnym plastrem, chroniącym roślinę przed skażeniami czy rozwojem chorób. Bardzo często żywica porównywana jest do krwi w ciele człowieka.
Altax: Znaczenie żywicy w ochronie drewna

Altax: Jak chronić drewno egzotyczne?

Modne, estetyczne, ale niekoniecznie najtańsze. Drewno egzotyczne cieszy się coraz większą popularnością w polskich domach i ogrodach. Teak, marbau, iroko i ipe – te niecodzienne nazwy kryją za sobą surowiec, który wyróżnia się nieprzeciętnymi walorami estetycznymi i użytkowymi, wymaga jednak szczególnej ochrony. Doradca techniczny firmy Altax, Andrzej Wójcik, podpowiada, jak dbać o drewno egzotyczne, żeby cieszyło oczy długie lata.
Altax: Jak chronić drewno egzotyczne?

Altax: Renowacja mebli zimą

Wielu z nas zima kojarzy się z długimi wieczorami pod ciepłym kocem, z kubkiem herbaty. Ale przecież fakt, że za oknem prószy śnieg, wcale nie oznacza, że powinniśmy zapadać w sen zimowy. Ta pora roku to dobry czas na zabranie się do małych prac remontowych, a wręcz idealny do odświeżenia mebli. Zapytaliśmy kilka osób o to, z jakimi trudnościami wiąże się według nich renowacja mebli w zimie. Doradca techniczny firmy Altax, Andrzej Wójcik, podpowiedział rozwiązania.
Altax: Renowacja mebli zimą

Altax: Zasady zabezpieczania drewnianych schodów

Drewniane schody to ozdoba naszego domu. Powinny one jednak spełnić podstawowy warunek – drewno, z którego są wykonane musi być w dobrej kondycji. O czym należy pamiętać przed zabezpieczeniem drewnianych schodów, opowie Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.
Altax: Zasady zabezpieczania drewnianych schodów