Wizyt: 105790

Magnat

Systemy dekoracyjne MAGNAT STYLE

Telefon 14 681 11 11
Faks 14 682 22 22

Adres Dębicka 44 , 39-207 Brzeźnica

Lateksowa Farba Gruntująca MAGNAT PRIMER

Lateksowa Farba Gruntująca MAGNAT PRIMER

Lateksowa Farba Gruntująca MAGNAT do wnętrz przeznaczona jest do pierwszego, jednokrotnego, podkładowego malowania podłoży cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, drewnianych i drewnopochodnych, a także tapet z włókna szklanego użytkowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Zastosowanie najnowszych osiągnięć inżynierii chemicznej oraz NANO TECHNOLOGY, w połączeniu z wysoką jakością pozostałych komponentów sprawia, że farba posiada bardzo dobre właściwości kryjące i wypełniające – wyrównuje chłonność i fakturę podłoża, zwiększając wydajność farb nawierzchniowych i zapewniając końcowemu wymalowaniu równomierny stopień połysku.

Ze względu na swoje właściwości szczególnie polecana jest do pierwszego malowania: płyt gipsowo-kartonowych, powierzchni, w których uzupełniono ubytki gładzią szpachlową, a także jako podkład przy przemalowywaniu koloru ciemnego, intensywnego na jasny. Rekomendowana jako grunt pod farbę ceramiczną MAGNAT CERAMIC i Bazy: MAGNAT LATEX MATT, MAGNAT SATIN, MAGNAT CERAMIC.

Zalety

  • ƒwyrównuje chłonność i ujednolica podłoże
  • ƒnie chlapie podczas malowania
  • ƒzwiększa wydajność farb nawierzchniowych
  • ƒma łagodny zapach
  • ƒzapewnia „oddychanie” ścian

Przygotowanie podłoża. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być przygotowana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej (czytaj na str. 4-5).

Przygotowanie wyrobu. Przed malowaniem farbę dokładnie wymieszać ręcznie. W przypadku bardzo chłonnych podłoży dopuszczalne jest rozcieńczenie farby poprzez dodanie do niej maksymalnie 10% wody. Nie należy dodawać wapna oraz mieszać z innymi farbami.

Aplikacja. Jedną warstwę farby nałożyć pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. Farby nawierzchniowe zaleca się nakładać po upływie 4 godz. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +30°C. Po zakończeniu prac malarskich narzędzia umyć wodą.

Parametry malowania natryskiem hydrodynamicznym dla urządzenia:

  • Graco model 395 ST PRO: ciśnienie 180 bar, dysza nr 517, dodatek wody 10%,
  • Graco model MAX 495: ciśnienie 180 bar, dysza nr 517, dodatek wody 5%,
  • Graco model Ultra MAX: ciśnienie 180 bar, dysza nr 517, bez dodatku wody.

Dostępne opakowania:2,5 l, 5 l

Wydajność: do 8 m2/l przy jednokrotnym malowaniu

Dostępne kolory: biały

Narzędzia: pędzel, wałek, natrysk hydrodynamiczny

Zalecana ilość warstw: 1

Uwagi. Właściwe przygotowanie podłoża, użycie zalecanych narzędzi i metod malowania przyczynia się do uzyskania właściwej, deklarowanej wydajności farby. Farbę przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze +5°C do +30°C.

Zobacz produkty: