Aktualności

Centralne, domowe wentylatory wyciągowe poleca Flop System

23.04.2015

Firma Flop System proponuje wentylatory centralne- wyciągowe do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym Multivent DC4, Multivent BASIC 4.1, TDMK PM AUTO. Jest to rozwiązanie niskoinwestycyjne i energooszczędne, pozwalające na skuteczną wentylację domów jednorodzinnych oraz mieszkań w budownictwie wielorodzinnym.

Jeden wentylator połączony jest kanałami o małych średnicach z pomieszczeniami, z których usuwa jest zużyte powietrze (łazienki, kuchnia, WC lub garderoba) i wyrzuca je jednym kanałem na zewnątrz.

Niektóre modele mają wbudowane automatyczne „ograniczniki” przepływu, dostosowane do rodzaju pomieszczenia ( łazienka, kuchnia,) dzięki czemu instalator nie musi nawet wyregulować systemu po podłączeniu kanałów. Są też urządzenia z wbudowanym układem automatyki, który zwiększa intensywność wentylacji gdy wzrośnie poziom wilgoci w usuwanym powietrzu.

Niektóre urządzenia posiadają dwustopniową regulację wydajności, polegającą na tym, że w okresach gdy domowników nie ma w domu lub w porze nocnej, wentylator pracuje w trybie „czuwania” lub na niskich obrotach, przez co nie wentyluje domu kiedy nas w nim nie ma, a wentyluje skutecznie kiedy jest to potrzebne-stosownie do aktywności domowników.

Zastosowanie w wentylatorze niskoenergetycznych silników prądu stałego sprawia, że zużywa on już od 9 W energii!

W połączeniu z wymiennikiem gruntowym, centralny wentylator wyciągowy jest wprost idealnym rozwiązaniem dla tych, których nie stać na inwestycję w system z rekuperacją ciepła.

więcej na: zdrowa wentylacja w twoim domu

źródło i zdjęcia: Flop System

Firma powiązana:

Flop System

Telefon 71 325 14 20
www.flopsystem.pl
office@flopsystem.pl

Flop System