Aktualności

FAKRO laureatem rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2014

24.04.2015

Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i czołowy producent schodów strychowych, po raz kolejny otrzymała tytuł laureata rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w województwie małopolskim wręczono podczas uroczystej Gali Finałowej X wydania plebiscytu magazynu PULS BIZNESU.

Celem Rankingu jest wyróżnienie firm, które w sposób znaczący wpływają na rozwój regionu, są ważnymi pracodawcami oraz angażują się w rozwój lokalnej społeczności.  Podczas Gali wyróżniono także najbardziej dynamicznych samorządowców. Laureatów rankingu wybrali przedstawiciele władz lokalnych z poszczególnych województw.

Pomysłodawcy i organizatorzy rankingu, dziennikarze magazynu Puls Biznesu podkreślają jak duży wpływ na rozwój gospodarczy regionu ma współpraca pomiędzy przedsiębiorcami i przedstawicielami władz samorządowych. Efekty dialogu widać gołym okiem, tam gdzie te dwa środowiska nauczyły się ze sobą rozmawiać pojawiły się nowe inwestycje, zmniejszyło się bezrobocie.

Samorządowcy i przedsiębiorcy stanowią jedną drużynę, w której każdy ma swoje zadanie i jeden cel jakim jest rozwój regionu. Zadaniem przedsiębiorców jest rozwój firm, z kolei po stronie samorządowców jest tworzenie warunków dla efektywnego działania. – skomentował Paweł Kołbon, Kierownik Działu Szkoleń, który w imieniu firmy FAKRO odebrał nagrodę.

W tym roku wśród nagrodzonych firm znalazły się m.in. KGHM Polska Miedź (woj. dolnośląskie), Pesa Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie) czy PKN Orlen (woj. mazowieckie).

Firmy te stanowią ogromną wartość dla budowania dobrobytu w Polsce. To rodzime firmy tworzą miejsca pracy, płacą podatki, sponsorują lokalne wydarzenia, konsolidują lokalną społeczność czy współpracują z innymi lokalnymi firmami - podkreślił Paweł Kołbon, Kierownik Działu Szkoleń FAKRO.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 15 kwietnia w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

źródło i zdjęcia: Fakro

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro