Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Rusza trzecia edycja Akademii Zrównoważonego Rozwoju firmy Wienerberger dla studentów

Akademia Zrównoważonego Budownictwa Wienerberger WISBA (Wienerberger Sustainable Building Academy) - to już trzecia odsłona programu prowadzonego przez firmę Wienerberger.

Rusza trzecia edycja Akademii Zrównoważonego Rozwoju firmy Wienerberger dla studentów
Wienerberger System murowania ceramicznych pustaków POROTHERM DRYFIX
wienerberger.pl budogram.pl
Wienerberger System murowania ceramicznych pustaków POROTHERM DRYFIX
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Dachówki ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Program dla studentów studiów magisterskich Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska, zainteresowanych zagadnieniem zrównoważonego budownictwa i chcących rozwijać się w tej dziedzini.

Do programu mogą się zgłaszać studenci z Austrii, Belgii, Węgier, Włoch, Szwajcarii i Polski.

Uczestnicy otrzymają 5 punktów ECTS, które będą akredytowane przez uczestniczące w programie uczelnie.

Lokalizacja i sposób budowania obiektów pod wieloma względami wpływa na ekosystem otoczenia. Zwiększanie ilości powstających i realizowanych koncepcji zrównoważonej architektury, wymaga rozwijania wiedzy na ten temat już w trakcie edukacji. Akademia Zrównoważonego Budownictwa Wienerberger (WISBA) jest międzynarodowym programem edukacyjnym, zainicjowanym w 2013 roku w celu wspierania studentów w zdobywaniu wiedzy z zakresu zrównoważonego budownictwa. Program WISBA powstał, aby umożliwiać studentom kontakt z ekspertami, posiadającymi wiedzę i praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie. Jednocześnie Akademia ma na celu zachęcić młodych inżynierów i architektów do pełniejszego zrozumienia zagadnienia zrównoważonego rozwoju i możliwości jego wykorzystania w budownictwie.

Heimo Scheuch, Prezes Zarządu firmy Wienerberger podkreśla, że: Razem z przyszłymi ekspertami z zakresu budownictwa, nasza firma pragnie aktywnie kształtować przyszłość zrównoważonego budownictwa. Dlatego, z dumą mogę stwierdzić, że WISBA promuje młodych ludzi i pomaga rozwinąć ich potencjał.

Z kolei profesor z Uniwersytetu Vrije w Brukseli, Niels De Temmermani powiedział: Dla mnie, jako mentora to wspaniałe i satysfakcjonujące widzieć tak wielu utalentowanych i zaangażowanych studentów, chcących uczestniczyć w warsztatach WISBA. Przez zespołowe analizowanie studium przypadku i znajdowanie rozwiązań, przyczyniają się do tworzenia przyszłościowego, zrównoważonego budownictwa. To do nich należą kolejne lata.

Tegoroczna edycja jest przeprowadzania w Austrii, Belgii, Polsce, Szwajcarii, na Węgrzech oraz we Włoszech, we współpracy z następującymi uczelniami: Politechnika Warszawska, TU Graz, ETH w Zurychu, Uniwersytet w Pizie, KU w Leuven, VU Brukseli, Uniwersytet Technologiczno-Ekonomiczny w Budapeszcie oraz WU w Wiedniu.

Rekrutacja studentów Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska z powyższych krajów potrwa do 14 czerwca 2015 roku.

Łącznie 24 studentów(po czterech z każdego z krajów), będzie miało okazję uczestniczyć w programie, na który składają się moduły: konferencji inauguracyjnej, warsztatów oraz podsumowania. Od września do grudnia 2015 roku studenci będą pracować w zespołach projektowych, rozpracowując różne aspekty dwóch tematów badawczych, opartych o studium przypadku budynku 2226 – innowacyjnego austriackiego biurowca. Prace będą przebiegać pod okiem wybitnych ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i budownictwa. Warsztaty mają być prowadzone w języku angielskim i odbędą się w m.in Warszawie, Budapeszcie, Brukseli oraz Pizie.

Wszystkie informacje dotyczące tematów projektów, terminów i warunków zgłoszenia są dostępne na stronie www.wisba.wienerberger.com. Koszt uczestnictwa w warsztatach, w tym dokumentacji, podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia pokrywa firma Wienerberger. Podobnie jak w poprzednich edycjach, wybrani studenci będą mieć możliwość odbycia praktyk w firmie Wienerberger po zakończeniu trwania programu.

źródło i zdjęcie: Wienerberger Ceramika Budowlana