Aktualności

Trzy nowe linie odzieży ochronnej od firmy Husqvarna

22.04.2011

Nowa seria odzieży ochronnej marki Husqvarna wykonana została z materiałów spełniających standardy wojskowe, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz łatwość poruszania się. Nowoczesne i funkcjonalne wzornictwo pozwala na wygodną pracę bez ograniczeń nawet w najcięższych warunkach.

Priorytetem w pracy ze sprzętem tnącym jest zapewnienie sobie maksymalnego bezpieczeństwa. Ważnym aspektem bezpieczeństwa jest posiadanie ubioru, który będzie jednocześnie ochraniał i pozwalał na swobodne wykonywanie ruchów.

W asortymencie firmy Husqvarna znajdują się trzy linie odzieży zabezpieczającej, które spełniają zróżnicowane potrzeby i wymagania. Niezależnie od linii, użytkownik ma gwarancję maksymalnej ochrony i komfortu. 

Husqvarna odpowiada na potrzeby Klientów poprzez wprowadzenie na rynek nowej linii ubrań ochronnych. Swoboda ruchów połączona z wysoką wytrzymałością nieczęsto się zdarza jeśli chodzi o odzież ochroną, ale nam udało się osiągnąć optimum dla obu tych cech. -  powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Do nowej linii odzieży firmy Husqvarna dodano wiele przydatnych cech, na przykład kieszeń na telefon komórkowy, świetną wentylację oraz elastyczną tkaninę 4-way stretch.

W linii Technical kolana i łokcie zostały wzmocnione syntetycznym włóknem Aramid. Jest to specjalna, wzmacniająca, struktura przędzy używana przez armię w odzieży wykonanej z Kevlaru.

Trzy rodzaje odzieży ochronnej firmy Husqvarna zostały zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną wentylację i elastyczność bez żadnych kompromisów względem bezpieczeństwa czy wydajności pracy. W celu zminimalizowania ryzyka i optymalizacji bezpieczeństwa pracy, wszystkie linie ubiorów przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa, aby uzyskać normy CE i EuroTest.

Odzież ochronna, która przeszła sprawdziany tego typu spełnia najwyższe europejskie standardy. Wszystkie zastosowane tkaniny wytrzymają prędkość łańcucha do 20 m/s. Zaś dla najbardziej wymagających użytkowników Husqvarna przygotowała spodnie odporne na prędkość 24 m/s.

Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe.

Źródło: ComPress S.A.

Więcej