Aktualności

Polubisz remont - Soudal w świecie blogosfery

13.04.2015

Jeden z czołowych producentów chemii budowlanej na świecie wkracza w świat blogosfery. Na budowanie świadomości marki poprzez prowadzenie bloga zdecydowała się firma Soudal. Blog polubiszremont.pl, to serwis poradnikowo-lifestylowy poruszający zagadnienia związane z remontami, dekoracją wnętrz i designem. Jak zaznaczają jego twórcy, na platformie będzie można też przeczytać o innowacyjnych rozwiązaniach dla budownictwa, wydarzeniach branżowych oraz nowych trendach we wzornictwie przemysłowym.

Dla kogo blog "Polubisz remont"?

Blog "Polubisz remont" skierowany jest przede wszystkim do osób poszukujących praktycznych porad i inspiracji podczas remontów czy drobnych prac budowlanych. Jego twórcy liczą również, że stanie się on źródłem przydatnej wiedzy dla majsterkowiczów i entuzjastów idei DO IT YOURSELF.

Na rynku branży budowlanej jesteśmy od niemal 50 lat. W tym czasie opatentowaliśmy kilkanaście rozwiązań i wciąż wprowadzamy nowe, innowacje produkty. Zatrudniamy wielu specjalistów, korzystamy z nowoczesnych urządzeń. Firma wciąż się rozwija. Przyszedł więc czas na nowe wyzwania – tym razem komunikacyjne. Stąd pomysł na bloga "Polubisz remont" – mówi Andrzej Chromiak, Product Manager Soudal Polska.

Na blogu chcemy dzielić się swoim doświadczeniem oraz korzystać z opinii i wiedzy internautów zainteresowanych branżą budowlaną, wnętrzarstwem czy designem – dodaje Andrzej Chromiak.

Budowanie wizerunku w blogosferze

Prowadzenie bloga branżowego jest z zasady działaniem wizerunkowym i nie ma wiele wspólnego ze wsparciem sprzedaży. Firma prowadząca działania w blogosferze przeważnie pozycjonuje się w roli doradcy-eksperta w danej dziedzinie. Rezygnując z agresywnej reklamy na rzecz aktywności w blogosferze przedsiębiorcy budują autorytet marki wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Za koncepcję komunikacji w blogosferze oraz prowadzenie bloga "Polubisz remont" dla firmy Soudal odpowiada agencja Best Brands PR.

źródło i zdjęcia: Soudal