Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-04-07

Miniony tydzień był pasmem sukcesów dla firmy Xella Polska i jej kluczowego materiału do ociepleń od wewnątrz. Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015 w trakcie Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie oraz wyróżnienie podczas Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku.

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych MultiporMultipor, innowacyjny materiały służący do ocieplenia od wewnątrz, miał niezwykle dobrą passę w minionym tygodniu. Gdzie nie pojawił się ten produkt, tam otrzymywał nagrodę.

Pierwszy sukces miał miejsce podczas największego w kraju wydarzenia dla konserwatorów i restauratorów zabytków, czyli Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. Multipor to wręcz wymarzony materiał dla konserwatorów. Radzi sobie świetnie w najtrudniejszych tematach: ociepleniach ceglanych XIX-wiecznych obiektów postindustrialnych, czy starego muru pruskiego. A przy tym jest produkowany z naturalnych surowców i w pełni zdrowy oraz bezpieczny dla użytkowników termomodernizowanych budynków. W ciągu 5 lat stosowania Multipor pomógł uratować ponad 200 polskich zabytków. W każdym z nich udało się ocieplić mury zewnętrzne w pełnej trosce o zachowanie pierwotnego kształtu cennych fasad.

Nagroda Renowator 2015

I właśnie ten aspekt przekonał profesjonalne gremium. EKIR-owi towarzyszy co roku konkurs Renowator organizowany przez kwartalnik "Renowacje i Zabytki". Podczas finału kongresu we wtorek 24 marca 2015, który odbył się w zabytkowej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu, Multipor otrzymał nagrodę specjalną Renowator 2015! Jak napisano w uzasadnieniu, wyróżnienie przypadło firmie Xella Polska za: "zastosowanie technologii Multipor przy pracach renowacyjnych w poprzemysłowych obiektach zabytkowych".

Lider Wystawy Towarzyszącej WPPK Szczyrk

Powodzenie zapoczątkowane w Krakowie towarzyszyło produktowi Multipor także w Szczyrku. Był on tam prezentowany podczas XXX Jubileuszowych Ogólnopolskich Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji. To największe w kraju wydarzenie dla inżynierów budownictwa i konstruktorów.

Profesjonaliści dopisali na stoisku Multipor. Inżynierowie przede wszystkim patrzyli na parametry materiału. Przekonywały ich: wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, najwyższa klasa reakcji na ogień, jak również niezwykle korzystny dla "oddychania ścian" współczynnik oporu dyfuzyjnego. I tu Multipor jest bezkonkurencyjny.

W piątek 27 marca 2015, podczas Wieczoru Inżyniera wieńczącego obrady WPPK, Xella Polska za stoisko Multipor otrzymała Wyróżnienie w Konkursie na Lidera Wystawy Towarzyszącej.

Zachęcamy do zapoznania się z zabytkowymi obiektami ocieplonymi płytami Multipor: https://www.ytong-silka.pl/pl/termomodernizacje_z_bloczk_w_ytong_multipor_1599.php

źródło i zdjęcia: Xella

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny