Aktualności

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor

07.04.2015

Miniony tydzień był pasmem sukcesów dla firmy Xella Polska i jej kluczowego materiału do ociepleń od wewnątrz. Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015 w trakcie Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie oraz wyróżnienie podczas Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku.

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych MultiporMultipor, innowacyjny materiały służący do ocieplenia od wewnątrz, miał niezwykle dobrą passę w minionym tygodniu. Gdzie nie pojawił się ten produkt, tam otrzymywał nagrodę.

Pierwszy sukces miał miejsce podczas największego w kraju wydarzenia dla konserwatorów i restauratorów zabytków, czyli Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. Multipor to wręcz wymarzony materiał dla konserwatorów. Radzi sobie świetnie w najtrudniejszych tematach: ociepleniach ceglanych XIX-wiecznych obiektów postindustrialnych, czy starego muru pruskiego. A przy tym jest produkowany z naturalnych surowców i w pełni zdrowy oraz bezpieczny dla użytkowników termomodernizowanych budynków. W ciągu 5 lat stosowania Multipor pomógł uratować ponad 200 polskich zabytków. W każdym z nich udało się ocieplić mury zewnętrzne w pełnej trosce o zachowanie pierwotnego kształtu cennych fasad.

Nagroda Renowator 2015

I właśnie ten aspekt przekonał profesjonalne gremium. EKIR-owi towarzyszy co roku konkurs Renowator organizowany przez kwartalnik "Renowacje i Zabytki". Podczas finału kongresu we wtorek 24 marca 2015, który odbył się w zabytkowej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu, Multipor otrzymał nagrodę specjalną Renowator 2015! Jak napisano w uzasadnieniu, wyróżnienie przypadło firmie Xella Polska za: "zastosowanie technologii Multipor przy pracach renowacyjnych w poprzemysłowych obiektach zabytkowych".

Lider Wystawy Towarzyszącej WPPK Szczyrk

Powodzenie zapoczątkowane w Krakowie towarzyszyło produktowi Multipor także w Szczyrku. Był on tam prezentowany podczas XXX Jubileuszowych Ogólnopolskich Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji. To największe w kraju wydarzenie dla inżynierów budownictwa i konstruktorów.

Profesjonaliści dopisali na stoisku Multipor. Inżynierowie przede wszystkim patrzyli na parametry materiału. Przekonywały ich: wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, najwyższa klasa reakcji na ogień, jak również niezwykle korzystny dla "oddychania ścian" współczynnik oporu dyfuzyjnego. I tu Multipor jest bezkonkurencyjny.

W piątek 27 marca 2015, podczas Wieczoru Inżyniera wieńczącego obrady WPPK, Xella Polska za stoisko Multipor otrzymała Wyróżnienie w Konkursie na Lidera Wystawy Towarzyszącej.

Zachęcamy do zapoznania się z zabytkowymi obiektami ocieplonymi płytami Multipor: http://www.ytong-silka.pl/pl/content/termomodernizacje_z_bloczk_w_ytong_multipor_1599.php

źródło i zdjęcia: Xella

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor
Zobacz produkty: