Aktualności

Dworek Polski: ogrzewanie domu

07.04.2015

Standardem w naszych domach stało się ogrzewanie oparte na kominku z płaszczem wodnym i dużym (1000 litrów) zbiorniku gromadzącym ciepło. Gdy raz na dzień napalimy w kominku, nie tłumiąc ognia jak przy kominkach powietrznych, zgromadzona ciepła woda wystarcza do ogrzewania domu i do celów użytkowych na całą dobę. Układ posiada też tryb automatyczny kontrolujący temperaturę w domu, gdy gospodarze wyjadą na urlop.

Dworek Polski: ogrzewanie domuJądrem tego systemu jest centralny zbiornik na ciepło. Otworzył on drogę do wykorzystania różnych, drobnych źródeł energii. W Kędzierówce wszystkie domy mają współpracujący system kolektorów słonecznych. Prowadzimy badania nad zaprzęgnięciem wiatru do bezpośredniej produkcji ciepła, które również będzie gromadzone w tym zbiorniku.

Kilkanaście lat temu pracowaliśmy nad domami, w których kotłownię i piec CO zastąpił by kominek. Dziś rola tego zasłużonego układu maleje, bowiem zmierzamy do domów, dla których głównym źródłem ciepła będzie słońce. Kominki zapewne pozostaną, ale bardziej jako wspomaganie oraz jako symboliczne, żywe ognisko domowe.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Dworek Polski

Firma powiązana:

Dworek Polski

Telefon 22 727 51 74, 600 287 397
www.dworekpolski.pl, www.odzyskwa.eu
dworekpolski@dworekpolski.pl

Dworek Polski