Aktualności

Wicanders: Podłogi przyjazne domownikom

07.04.2015

Odpoczynek, praca i rozrywka - to wszystko ma miejsce w domu, nierzadko w tym samym momencie. Wszyscy domownicy korzystają ze wspólnych przestrzeni, dlatego w jednej chwili mogą one zmienić swój charakter ze spokojnych czterech kątów w tętniący życiem plac zabaw. W takim zamieszaniu warto zadbać o te elementy, które pozwolą komfortowo korzystać z domowych wnętrz w każdej sytuacji. Jednym z nich jest dobrze dobrane pokrycie podłogi. Jacek Puła z firmy Wicanders podpowiada, w jaki sposób korek może pomóc nie stracić w domowym zamieszaniu gruntu pod stopami….

Podłogi korkowe to rozwiązanie wyjątkowe, tak jak materiał z którego są wykonane.

Wicanders: Podłogi przyjazne domownikomKażdy centymetr sześcienny korka to ponad 40 milionów komórek wypełnionych gazem, przypominających budową plaster miodu. To niezwykłe dzieło natury posiada dzięki temu wyjątkowy zestaw właściwości mechanicznych i izolacyjnych – zwraca uwagę ekspert firmy Wicanders, i dodaje: - To właśnie one powodują, że wykonane z korka pokrycia podłóg są nie tylko estetycznym, ale też wielozadaniowym elementem wyposażenia.

Ciepło i miękko

Nie wiadomo, czy wstawanie z łóżka lewą nogą faktycznie jest zawsze przyczyną złego samopoczucia. Na pewno jednak postawienie stopy na zimnej posadzce zaraz po przebudzeniu gwarantuje nieprzyjemny dreszcz z samego rana. Korkowa podłoga zaskoczy nas w takiej sytuacji swoim przyjemnym ciepłem.

Korek to wspaniały izolator termiczny. Zapewnia zdecydowanie wyższy komfort cieplny niż laminaty czy nawet drewno, o ceramice nie wspominając. Jest w zasadzie porównywalny do wykładzin materiałowych. – mówi Jacek Puła z firmy Wicanders.

Kilka następnych kroków powinno z kolei zwrócić naszą uwagę na niezwykłe właściwości biomechaniczne, pozwalające potraktować podłogę jako miejsce wyjątkowo przyjazne dziecięcym zabawom oraz ćwiczeniom, na przykład fitness lub jogi.

Ciepła i miękka powierzchnia idealnie nadaje się do takich form aktywności. Jest płaska, stabilna i zapewnia lepszą ochronę w razie upadków. – potwierdza ekspert firmy Wicanders.

Cicho i ekologicznie

W tętniącym życiem domu korkowa podłoga pomoże wyciszyć niepożądane dźwięki.

Zastosowany do wykończenia posadzki korek pozwoli wytłumić odgłosy kroków w danym pomieszczeniu,  będzie także  stanowił warstwę dźwiękoszczelną między kondygnacjami. – zwraca uwagę Jacek Puła z Wicanders.

Użytkownicy docenią także łatwość czyszczenia i konserwacji tej powierzchni, której nawet intensywna eksploatacja ze strony domowników nie odbierze doskonałych właściwości przez wiele lat.

Korek to materiał całkowicie naturalny i ekologiczny, powstający bez żadnej szkody dla środowiska naturalnego. Jest antystatyczny, a więc nie elektryzuje i nie przyciąga kurzu, co szczególnie docenią alergicy. Jeśli dodamy do tego wyjątkową trwałość w zachowywaniu najważniejszych parametrów otrzymamy niezwykle atrakcyjną propozycję wykończenia domowych podłóg. – podsumowuje ekspert z firmy Wicanders.

Poszukując rozwiązania, które uczyni nasze wnętrza jeszcze bardziej przyjaznymi wszystkim mieszkańcom, warto zwrócić uwagę na podłogi wykonane z wszechstronnie utalentowanego korka. Przypadną one do gustu zarówno wielbicielom ciszy i spokoju, jak i bardziej aktywnym domownikom.

www.wicanders.pl

źródło i zdjęcia: Dom Korkowy

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.