Aktualności

Dobre praktyki Kronopolu wyróżnione w "Odpowiedzialnym biznesie w Polsce 2014"

02.04.2015

Aż pięć działań na rzecz środowiska i społeczeństwa realizowanych przez Kronopol w ramach strategii Kronoland zostało opublikowanych w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki."

Dobre praktyki Kronopolu wyróżnione w "Odpowiedzialnym biznesie w Polsce 2014"Po udanym, zeszłorocznym debiucie, ponownie Kronopol znalazł się w gronie najbardziej zaangażowanych społecznie firm w naszym kraju. W raporcie uwzględniono następujące akcje:

- praktyki długoterminowe (Eko Biuro, Człowiek Roku KRONO i Kronopol – Firma otwarta)

- nowe praktyki (KronoBułka i Aktywnie przez Zielony Las)

Tegorocznych laureatów komitet merytoryczny FOB wyłonił na podstawie czterech kryteriów: adekwatności działania z misją firmy, innowacyjności praktyk względem realizowanych wcześniej projektów i względem innych firm, tworzenia wzajemnych korzyści dla firmy i dla interesariuszy, oraz wymierności działania pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym.

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki" to już 13. edycja publikacji, w której znalazły się akcje prospołeczne z prawie 700 firm. Premiera publikacji odbyła się 31 marca 2015 roku w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. W trakcie ogłoszenia raportu oficjalnie zainaugurowano również obchody 15-lecia partnerstwa na rzecz CSR w Polsce oraz rozstrzygnięto konkurs "Pióro odpowiedzialności".

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki" dostępną na stronie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-odpowiedzialny-biznes-w-polsce-2014-dobre-praktyki/.

źródło i zdjęcia: Kronopol