Aktualności

System okienny energeto® 8000 wyróżniony Złotym Medalem MTP 2015

01.04.2015

Systemy energeto® 8000 to nowy wymiar w projektowaniu okien, które są w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej. Każdy detal i zastosowane technologie są podporządkowane tej wizji.

Zaproponowany przez aluplast koncept energeto® 8000 jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodują pogorszenie ich termiki.

Dodatkowo wdrażając tą technologię aluplast wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.

energeto® 8000 to koncepcja oparta o innowacyjne technologie:

  •     Całkowitą likwidację konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wkładkami kompozytowymi z domieszką włókien szklanych, "powerdur inside";
  •     Wykorzystanie szyb zespolonych i technologii "bonding inside" (wklejanie szyby we wrąb skrzydła) do osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych;
  •     Możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie, po procesie zgrzewania konstrukcji, przestrzeni niektórych komór wewnętrznych pianą poliuretanową w technologii "foam inside".

System okienny energeto® 8000 wyróżniony Złotym Medalem MTP 2015

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: aluplast

Firma powiązana:

aluplast Sp. z o.o.

Telefon 61 654 34 00
www.aluplast.com.pl
aluplast@aluplast.com.pl

aluplast Sp. z o.o.