Aktualności

Kotłownia referencyjna wyposażona w trzy kotły SAS AGRO-ECO o mocy 100 kW

01.04.2015

Kotły C.O. do spalania biomasy cieszą się coraz większym zainteresowaniem w kraju i zagranicą. Najlepszym przykładem ekologicznych rozwiązań w spalaniu biomasy jest SAS AGRO-ECO, który znalazł zastosowanie w nowoczesnym ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym POLANIKA położonym na terenie Gór Świętokrzyskich, w miejscowości Chrusty, w gminie Zagnańsk. Budynek jest ogrzewany pestkami owoców (czereśni oraz wiśni).

Trzy kotły SAS AGRO-ECO o mocy 100 kW każdy, służą do produkcji ciepła na potrzeby ogrzewania obiektu oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Całość instalacji wykonana jest w układzie zamkniętym, a każda jednostka zabezpieczona została zgodnie z przepisami przy pomocy naczynia przeponowego, zaworu bezpieczeństwa, oraz zewnętrznej wężownicy schładzającej.

Dodatkowo każdy z kotłów chroniony jest przed tzw. korozją niskich temperatur poprzez zainstalowaną na powrocie pompę przewałową wraz z trójdrogowym zaworem do mieszania obiegu kotłowego. Jednostki produkujące ciepło połączone są w kaskadzie za pośrednictwem sprzęgła hydraulicznego.

Wytwarzane w ramach spalania biomasy ciepło, służy do ładowania podgrzewacza ciepłej wody użytkowej o pojemności 1500 dm³ oraz systemu grzewczego za pośrednictwem rozdzielacza modułowego dostarcza ciepło do instalacji grzejników, ogrzewania podłogowego oraz zasilania central wentylacyjnych.

W bezpośrednim sąsiedztwie kotłowni znajduje się wentylowane pomieszczenie składu opału, gdzie przy pomocy podgrzewanej podłogi pestki owoców są wstępnie suszone. Kotłownia w ośrodku POLANIKA mieszczącym się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego posiada system doprowadzenia powietrza zewnętrznego, niezbędnego do prawidłowego procesu spalania.

Kotłownia w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym POLANIKA, w miejscowości Chrusty, położonej na terenie Gór Świętokrzyskich – wyposażona w trzy kotły C.O.

AGRO-ECO do spalania biomasy o łącznej mocy 300kW, opalane pestkami owoców (czereśni oraz wiśni).

źródło i zdjęcia: SAS

Firma powiązana:

ZMK SAS

Telefon 41 378 46 19
www.sas.busko.pl
biuro@sas.busko.pl

ZMK SAS